Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rodríguez en Bernal kopmannen Ineos, Thomas ook naar Tour

Rodríguez en Bernal kopmannen Ineos, Thomas ook naar Tour

LONDEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Rodríguez en de Colombiaanse oud-winnaar Egan Bernal zijn de kopmannen van Ineos Grenadiers tijdens de Tour de France, die komende zaterdag van start gaat in Florence. De Engelsen Tom Pidcock en Geraint Thomas, winnaar in 2018, zijn eveneens geselecteerd voor de Franse rittenkoers.

"Na een sterk en constant seizoen zal Carlos het team in Frankrijk aanvoeren", bevestigde staflid Scott Drawer van Ineos op de website. "Carlos blijft indruk op ons maken in zijn wedstrijden, maar ook met zijn professionaliteit en houding op en naast de fiets. Naast hem staat Egan met zijn kracht en ervaring in de Tour. Tom en Geraint leveren steun, maar mogen ook agressief rijden."

De 23-jarige Rodríguez won vorig jaar een rit en werd vijfde in zijn eerste Ronde van Frankrijk. De 27-jarige Bernal won de Tour in 2019. Hij kreeg te maken met tegenslag na een ernstig ongeluk drie jaar later. Na zijn Tour-zege werd de 38-jarige Thomas nog een keer tweede en derde in Frankrijk. Dit jaar eindigde hij als derde in de Ronde van Italië. De 24-jarige Pidcock, winnaar van de laatste Amstel Gold Race, schreef twee jaar geleden de etappe naar Alpe d'Huez op zijn naam.

Naast de vier opvallende namen neemt Ineos ook de Belg Laurens De Plus, de Spanjaard Jonathan Castroviejo, de Pool Michal Kwiatkowski en de Engelsman Ben Turner mee naar de Tour.

Meer uit Sport

Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

12 minuten geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

2 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

17 uur geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

23 uur geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

1 dag geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

2 dagen geleden