Rodríguez en Bernal kopmannen Ineos, Thomas ook naar Tour
LONDEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Rodríguez en de Colombiaanse oud-winnaar Egan Bernal zijn de kopmannen van Ineos Grenadiers tijdens de Tour de France, die komende zaterdag van start gaat in Florence. De Engelsen Tom Pidcock en Geraint Thomas, winnaar in 2018, zijn eveneens geselecteerd voor de Franse rittenkoers.
"Na een sterk en constant seizoen zal Carlos het team in Frankrijk aanvoeren", bevestigde staflid Scott Drawer van Ineos op de website. "Carlos blijft indruk op ons maken in zijn wedstrijden, maar ook met zijn professionaliteit en houding op en naast de fiets. Naast hem staat Egan met zijn kracht en ervaring in de Tour. Tom en Geraint leveren steun, maar mogen ook agressief rijden."
De 23-jarige Rodríguez won vorig jaar een rit en werd vijfde in zijn eerste Ronde van Frankrijk. De 27-jarige Bernal won de Tour in 2019. Hij kreeg te maken met tegenslag na een ernstig ongeluk drie jaar later. Na zijn Tour-zege werd de 38-jarige Thomas nog een keer tweede en derde in Frankrijk. Dit jaar eindigde hij als derde in de Ronde van Italië. De 24-jarige Pidcock, winnaar van de laatste Amstel Gold Race, schreef twee jaar geleden de etappe naar Alpe d'Huez op zijn naam.
Naast de vier opvallende namen neemt Ineos ook de Belg Laurens De Plus, de Spanjaard Jonathan Castroviejo, de Pool Michal Kwiatkowski en de Engelsman Ben Turner mee naar de Tour.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
21 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden