Rode Kruis zoekt nog 23.000 vermisten in Oekraïne en Rusland
GENEVE (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) probeert nog duidelijkheid te krijgen over het lot van 23.000 mensen die tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn verdwenen. Het gaat om mensen die mogelijk zijn gedood, gevangen genomen of het contact met hun naasten verloren, nadat ze op de vlucht waren geslagen.
De organisatie zegt dat het de afgelopen twee jaar meer dan 115.000 telefoontjes, brieven en andere verzoeken heeft gekregen van families in Rusland en Oekraïne. Die zoeken vermiste familieleden. "Het is ondraaglijk om niet te weten wat een geliefde is overkomen", zegt een topmedewerker van het bureau dat zich bezighoudt met de zoektocht, het CTA-B. Die afkorting staat voor Central Tracing Agency Bureau.
Rusland en Oekraïne hebben ook bureaus die informatie verzamelen over bijvoorbeeld krijgsgevangenen. Het ICRC treedt op als neutrale partij die informatie kan doorspelen. De hulporganisatie zegt dat eind januari al informatie over vermiste mensen was verstrekt aan zo'n 8000 families. "Maar er zitten nog steeds heel veel mensen te wachten op nieuws."
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
55 minuten geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
8 uur geleden