Rode Kruis zoekt nog 23.000 vermisten in Oekraïne en Rusland
GENEVE (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) probeert nog duidelijkheid te krijgen over het lot van 23.000 mensen die tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn verdwenen. Het gaat om mensen die mogelijk zijn gedood, gevangen genomen of het contact met hun naasten verloren, nadat ze op de vlucht waren geslagen.
De organisatie zegt dat het de afgelopen twee jaar meer dan 115.000 telefoontjes, brieven en andere verzoeken heeft gekregen van families in Rusland en Oekraïne. Die zoeken vermiste familieleden. "Het is ondraaglijk om niet te weten wat een geliefde is overkomen", zegt een topmedewerker van het bureau dat zich bezighoudt met de zoektocht, het CTA-B. Die afkorting staat voor Central Tracing Agency Bureau.
Rusland en Oekraïne hebben ook bureaus die informatie verzamelen over bijvoorbeeld krijgsgevangenen. Het ICRC treedt op als neutrale partij die informatie kan doorspelen. De hulporganisatie zegt dat eind januari al informatie over vermiste mensen was verstrekt aan zo'n 8000 families. "Maar er zitten nog steeds heel veel mensen te wachten op nieuws."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
21 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Tisza-partij van de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft een vroege en overtuigende voorsprong genomen in de verkiezingen van zondag, die een einde zouden kunnen maken aan het zestienjarige bewind van premier Viktor Orbán.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een bezoek gebracht aan Zuid-Libanon en een voortzetting van de strijd tegen de Libanese beweging Hezbollah aangekondigd. "De oorlog gaat door, ook binnen de veiligheidszone in Libanon," verklaarde Netanyahu volgens zijn kantoor. Hij werd tijdens het bezoek vergezeld door minister van Defensie Israel Katz en legerchef Eyal Zamir.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De 'dubbele moraal' van de Verenigde Staten was het grootste obstakel in de vredesonderhandelingen, oordeelt de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Dat staat in een verklaring van het Iraanse presidentschap.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.
2 uur geleden