Rode Kruis zoekt nog 23.000 vermisten in Oekraïne en Rusland
GENEVE (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) probeert nog duidelijkheid te krijgen over het lot van 23.000 mensen die tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn verdwenen. Het gaat om mensen die mogelijk zijn gedood, gevangen genomen of het contact met hun naasten verloren, nadat ze op de vlucht waren geslagen.
De organisatie zegt dat het de afgelopen twee jaar meer dan 115.000 telefoontjes, brieven en andere verzoeken heeft gekregen van families in Rusland en Oekraïne. Die zoeken vermiste familieleden. "Het is ondraaglijk om niet te weten wat een geliefde is overkomen", zegt een topmedewerker van het bureau dat zich bezighoudt met de zoektocht, het CTA-B. Die afkorting staat voor Central Tracing Agency Bureau.
Rusland en Oekraïne hebben ook bureaus die informatie verzamelen over bijvoorbeeld krijgsgevangenen. Het ICRC treedt op als neutrale partij die informatie kan doorspelen. De hulporganisatie zegt dat eind januari al informatie over vermiste mensen was verstrekt aan zo'n 8000 families. "Maar er zitten nog steeds heel veel mensen te wachten op nieuws."
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
7 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
10 uur geleden