Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis zoekt nog 23.000 vermisten in Oekraïne en Rusland

Rode Kruis zoekt nog 23.000 vermisten in Oekraïne en Rusland

GENEVE (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) probeert nog duidelijkheid te krijgen over het lot van 23.000 mensen die tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne zijn verdwenen. Het gaat om mensen die mogelijk zijn gedood, gevangen genomen of het contact met hun naasten verloren, nadat ze op de vlucht waren geslagen.

De organisatie zegt dat het de afgelopen twee jaar meer dan 115.000 telefoontjes, brieven en andere verzoeken heeft gekregen van families in Rusland en Oekraïne. Die zoeken vermiste familieleden. "Het is ondraaglijk om niet te weten wat een geliefde is overkomen", zegt een topmedewerker van het bureau dat zich bezighoudt met de zoektocht, het CTA-B. Die afkorting staat voor Central Tracing Agency Bureau.

Rusland en Oekraïne hebben ook bureaus die informatie verzamelen over bijvoorbeeld krijgsgevangenen. Het ICRC treedt op als neutrale partij die informatie kan doorspelen. De hulporganisatie zegt dat eind januari al informatie over vermiste mensen was verstrekt aan zo'n 8000 families. "Maar er zitten nog steeds heel veel mensen te wachten op nieuws."

Meer uit Buitenland

Libanese president: overleg met Israël moet bezetting beëindigen

BAABDA (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat gesprekken met Israël zich moeten richten op het beëindigen van de "vijandelijkheden" en de Israëlische bezetting van het zuiden van Libanon. Hij heeft oud-ambassadeur in Washington Simon Karam aangesteld als hoofd van de Libanese delegatie.

22 minuten geleden
Kremlin blij met verkiezingsuitslag Bulgarije

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft de verkiezingsuitslag in Bulgarije verwelkomd. De winnaar Rumen Radev staat bekend als een eurosceptische politicus die de banden met Rusland weer wil aanhalen. Ook is hij tegen verdere steun aan Oekraïne.

23 minuten geleden
EU-kopstukken feliciteren Radev met winst Bulgaarse verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben Rumen Radev gefeliciteerd met zijn overwinning bij de parlementsverkiezingen in Bulgarije. Dat hebben zij maandag op X gedaan.

53 minuten geleden
Groeiende bezorgdheid over losgekomen bultrug Timmy

WISMAR (ANP/DPA) - In Duitsland groeit de bezorgdheid weer over de bultrugwalvis Timmy. Die strandde weken geleden voor de Duitse kust en kon maandagochtend wegzwemmen, om later toch weer tot stilstand te komen.

1 uur geleden
Brussel noemt gesprek met komende regering Hongarije constructief

BRUSSEL (ANP) - De eerste gesprekken tussen een delegatie op hoog niveau van de Europese Commissie en de inkomende Hongaarse regering waren "zeer constructief en positief van toon", zei een woordvoerder van de Commissie maandag. "Ze vormden een zeer nuttig uitgangspunt voor het noodzakelijke werk dat nu moet worden verricht, met name om geld vrij te maken ten behoeve van het Hongaarse volk."

1 uur geleden
Iran: VS nemen onderhandelingen niet serieus

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.

2 uur geleden
Tsunami in noorden van Japan aan land gekomen na zware aardbeving

KUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.

2 uur geleden