Rode Kruis zet extra tenten neer in Ter Apel voor schaduw
TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat extra tenten neerzetten op het grasveld voor het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel om extra schaduwplekken te creëren. De afgelopen dagen zette de hulporganisatie al vier open tenten op. Deze zijn niet bedoeld om in te slapen.
De temperatuur kan dinsdag oplopen tot 30 graden. Op het terrein voor de ingang deelt het Rode Kruis opnieuw gekoeld water en zonnebrand uit.
Rond 11.00 uur stonden er volgens een woordvoerder van het Rode Kruis zo'n zeventig tot tachtig mensen buiten. "Het is onbegrijpelijk dat mensen hier nu met 30 graden buiten staan en er geen oplossing is voor deze mensen."
Andere opvangplekken
Het is nog niet bekend waar de asielzoekers voor wie de komende nacht geen plek is, kunnen overnachten. Zaterdag, zondag en maandag bood Groningen noodnachtopvang. De dagen ervoor werden mensen opgevangen in Stadskanaal en Gieten.
Amsterdam maakte vorige week bekend 230 extra vluchtelingen op te willen nemen in bestaande opvanglocaties voor de duur van zes maanden. Vrijdag waren vanuit Ter Apel ruim dertig asielzoekers naar de hoofdstad gebracht. Hoeveel dat er op dit moment zijn, kon een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) niet zeggen.
'Enorme puzzel'
"Het is onderdeel van de enorme puzzel die er dagelijks gelegd wordt rondom vrije opvangplekken overal in het land", zegt ze. "In die zin is het ook niet meteen relevant voor Ter Apel. Want gebruikmaken van beschikbare plekken landelijk is dagelijkse praktijk, daardoor is het ook zo goed als dagelijks mogelijk om mensen vanuit Ter Apel naar opvanglocaties elders in Nederland te laten gaan."
Van de beschikbare plekken in Amsterdam wordt volgens haar "zo optimaal mogelijk" gebruik gemaakt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO-partijleider Jesse Klaver heeft premier Rob Jetten uitgenodigd om komende week te onderhandelen over het belastingplan. Op een partijbijeenkomst in Amsterdam hekelt hij dat er nog altijd geen zicht is op een meerderheid voor dat pakket aan belastingen. "Als het kabinet stilvalt, moet het initiatief van ons komen."
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geleden