Rode Kruis zamelt geld in voor slachtoffers van conflict Soedan
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis is een actie begonnen om geld in te zamelen voor slachtoffers van het conflict in Soedan, waar een machtsstrijd woedt tussen twee rivaliserende generaals. De hulporganisatie heeft daarvoor Giro 6868 geopend, waar mensen geld naar kunnen overmaken.
De noden in het land zijn hoog en hulp is daarom hard nodig, stelt het Rode Kruis. De organisatie denkt het komende jaar 30 miljoen euro nodig te hebben om getroffenen te helpen.
"Nu straten in slagvelden veranderen en wijken in frontlinies, worden de burgers in Soedan het hardst geraakt", legt directeur Marieke van Schaik van het Rode Kruis uit. "Talloze mensen zijn op de vlucht. We horen van onze hulpverleners dat mensen fysiek en mentaal zijn uitgeput. Ze hebben een tekort aan water, voedsel en geen onderdak. Sommige mensen zijn hun dierbaren kwijtgeraakt en maken zich ontzettend zorgen om hun veiligheid. Hulp is heel hard nodig."
Medische hulpgoederen
De humanitaire hulpverlening is volgens het Rode Kruis lastig vanwege het geweld, maar komt langzaam op gang. De organisatie heeft afgelopen weekend voor het eerst medische hulpgoederen naar Soedan gebracht, waaronder verdovingsmiddelen voor operaties, verband en materiaal om te hechten. Ze zijn bestemd voor de ziekenhuizen in hoofdstad Khartoem.
Het Rode Kruis wil de hulp in het land uitbreiden en een tweede vliegtuig sturen met meer medisch materiaal en hulpverleners.
Het conflict tussen de Soedanese krijgsmacht en de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF) brak halverwege vorige maand uit. Sindsdien zijn honderden mensen om het leven gekomen en duizenden mensen gewond geraakt. Volgens de Verenigde Naties zijn vanwege het geweld meer dan 100.000 mensen naar buurlanden gevlucht.
Meer uit Binnenland
EMMEN (ANP) - Bij de Kleine Rietplas in Emmen hebben hulpdiensten woensdag het lichaam van een overleden persoon uit het water gehaald, zo meldt de politie Drenthe in een bericht op X. Rond 17.00 uur werd een melding gemaakt dat een persoon te water was geraakt, waarna hulpdiensten een reddingsactie startten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buiten de Randstad zijn studenten steeds meer geld kwijt voor een kamer. Dat constateert Kamernet. Het verhuurplatform zag in Eindhoven een stijging van bijna 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. In Maastricht stegen de huurprijzen met ongeveer 16 procent, in Tilburg met ruim 11 procent en in Enschede met meer dan 10 procent. Een verklaring daarvoor geeft Kamernet niet.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.
10 uur geledenAXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
12 uur geleden