Rode Kruis wil dat gemeenten lokaal hitteplan opstellen
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis wil dat gemeenten aan de slag gaan met lokale hitteplannen. Er bestaat al een Nationaal Hitteplan dat organisaties moet helpen kwetsbare mensen te beschermen tijdens heet weer. Maar het Rode Kruis stelt dat met een lokaal hitteplan mensen nog beter geholpen kunnen worden.
Volgens het Rode Kruis hebben op dit moment negentig van de 342 gemeenten een lokaal hitteplan. Onlangs meldde het RIVM in een evaluatie van het Nationaal Hitteplan dat het aantal mensen dat stierf als gevolg van hitte sinds 2010 is afgenomen. Toch blijft het instituut bezorgd over de gevaren van extreem hete dagen in Nederland.
Gemeenten weten volgens het Rode Kruis preciezer waar kwetsbare mensen wonen en kunnen hen dus extra ondersteunen. Hitte is vooral voor ouderen, jonge kinderen, mensen met een handicap en zwangere vrouwen een mogelijk gevaar, legt de organisatie uit. Ook zijn mensen die buiten aan het werk zijn of dak- en thuisloze mensen kwetsbaarder voor hitte.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.
57 minuten geledenVENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
11 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
12 uur geleden