Rode Kruis: weer contact met zusterorganisatie in Gaza
DEN HAAG (ANP) - Het is een hulpverlener van de Palestijnse zusterorganisatie van het Rode Kruis in Gaza gelukt om contact te leggen met collega's in Al-Arish, net over de grens in Egypte. Dat meldt het Rode Kruis zondag. In twee spraakberichten die op X zijn gedeeld door de Palestijnse Rode Halve Maan, zoals de organisatie daar heet, vertelt de hulpverlener over de huidige situatie in de Gazastrook.
Door een tekort aan brandstof kunnen drie ambulances van de Palestijnse Rode Halve Maan niet meer rijden, waardoor de organisatie nu nog beschikt over 27 inzetbare ambulances. Vanwege het gebrek aan communicatiemogelijkheden zijn de ambulances verdeeld over de gehele Gazastrook, zodat ze alsnog snel inzetbaar zijn, legt de hulpverlener uit. Deze verdeling brengt wel gevaar met zich mee, stelt hij.
Verder vertelt hij dat bij verschillende ziekenhuizen informatieposten zijn opgezet waar hulpverleners hun informatie krijgen, met als doel sneller bij mensen te kunnen komen die hulp nodig hebben.
Zaterdag meldde het Rode Kruis dat het contact met de Palestijnse zusterorganisatie verbroken was. Vanwege aanhoudend geweld in Gaza ligt de communicatievoorziening er vrijwel geheel uit. Dit betekent dat hulpverleners van de Palestijnse Rode Halve Maan geen overleg kunnen hebben om de hulp te coördineren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
2 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.
3 uur geledenBELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.
5 uur geleden