Rode Kruis: weer contact met zusterorganisatie in Gaza
DEN HAAG (ANP) - Het is een hulpverlener van de Palestijnse zusterorganisatie van het Rode Kruis in Gaza gelukt om contact te leggen met collega's in Al-Arish, net over de grens in Egypte. Dat meldt het Rode Kruis zondag. In twee spraakberichten die op X zijn gedeeld door de Palestijnse Rode Halve Maan, zoals de organisatie daar heet, vertelt de hulpverlener over de huidige situatie in de Gazastrook.
Door een tekort aan brandstof kunnen drie ambulances van de Palestijnse Rode Halve Maan niet meer rijden, waardoor de organisatie nu nog beschikt over 27 inzetbare ambulances. Vanwege het gebrek aan communicatiemogelijkheden zijn de ambulances verdeeld over de gehele Gazastrook, zodat ze alsnog snel inzetbaar zijn, legt de hulpverlener uit. Deze verdeling brengt wel gevaar met zich mee, stelt hij.
Verder vertelt hij dat bij verschillende ziekenhuizen informatieposten zijn opgezet waar hulpverleners hun informatie krijgen, met als doel sneller bij mensen te kunnen komen die hulp nodig hebben.
Zaterdag meldde het Rode Kruis dat het contact met de Palestijnse zusterorganisatie verbroken was. Vanwege aanhoudend geweld in Gaza ligt de communicatievoorziening er vrijwel geheel uit. Dit betekent dat hulpverleners van de Palestijnse Rode Halve Maan geen overleg kunnen hebben om de hulp te coördineren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
4 uur geleden