Rode Kruis: weer contact met zusterorganisatie in Gaza
DEN HAAG (ANP) - Het is een hulpverlener van de Palestijnse zusterorganisatie van het Rode Kruis in Gaza gelukt om contact te leggen met collega's in Al-Arish, net over de grens in Egypte. Dat meldt het Rode Kruis zondag. In twee spraakberichten die op X zijn gedeeld door de Palestijnse Rode Halve Maan, zoals de organisatie daar heet, vertelt de hulpverlener over de huidige situatie in de Gazastrook.
Door een tekort aan brandstof kunnen drie ambulances van de Palestijnse Rode Halve Maan niet meer rijden, waardoor de organisatie nu nog beschikt over 27 inzetbare ambulances. Vanwege het gebrek aan communicatiemogelijkheden zijn de ambulances verdeeld over de gehele Gazastrook, zodat ze alsnog snel inzetbaar zijn, legt de hulpverlener uit. Deze verdeling brengt wel gevaar met zich mee, stelt hij.
Verder vertelt hij dat bij verschillende ziekenhuizen informatieposten zijn opgezet waar hulpverleners hun informatie krijgen, met als doel sneller bij mensen te kunnen komen die hulp nodig hebben.
Zaterdag meldde het Rode Kruis dat het contact met de Palestijnse zusterorganisatie verbroken was. Vanwege aanhoudend geweld in Gaza ligt de communicatievoorziening er vrijwel geheel uit. Dit betekent dat hulpverleners van de Palestijnse Rode Halve Maan geen overleg kunnen hebben om de hulp te coördineren.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
5 uur geleden