Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: weer contact met zusterorganisatie in Gaza

Rode Kruis: weer contact met zusterorganisatie in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het is een hulpverlener van de Palestijnse zusterorganisatie van het Rode Kruis in Gaza gelukt om contact te leggen met collega's in Al-Arish, net over de grens in Egypte. Dat meldt het Rode Kruis zondag. In twee spraakberichten die op X zijn gedeeld door de Palestijnse Rode Halve Maan, zoals de organisatie daar heet, vertelt de hulpverlener over de huidige situatie in de Gazastrook.

Door een tekort aan brandstof kunnen drie ambulances van de Palestijnse Rode Halve Maan niet meer rijden, waardoor de organisatie nu nog beschikt over 27 inzetbare ambulances. Vanwege het gebrek aan communicatiemogelijkheden zijn de ambulances verdeeld over de gehele Gazastrook, zodat ze alsnog snel inzetbaar zijn, legt de hulpverlener uit. Deze verdeling brengt wel gevaar met zich mee, stelt hij.

Verder vertelt hij dat bij verschillende ziekenhuizen informatieposten zijn opgezet waar hulpverleners hun informatie krijgen, met als doel sneller bij mensen te kunnen komen die hulp nodig hebben.

Zaterdag meldde het Rode Kruis dat het contact met de Palestijnse zusterorganisatie verbroken was. Vanwege aanhoudend geweld in Gaza ligt de communicatievoorziening er vrijwel geheel uit. Dit betekent dat hulpverleners van de Palestijnse Rode Halve Maan geen overleg kunnen hebben om de hulp te coördineren.

Meer uit Buitenland

Italiaanse premier Meloni valt jeugdrechtbank aan

ROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.

2 minuten geleden
Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

15 minuten geleden
Trump dreigt met meer aanvallen op meer doelen in Iran

MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.

1 uur geleden
Veel doden bij Israëlische luchtlanding en -aanval in Libanon

BEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.

2 uur geleden
Azerbeidzjan: Iran wil aanslagen plegen op Joodse doelen

BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.

2 uur geleden
Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

3 uur geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

4 uur geleden