Rode Kruis waarschuwt voor meer ernstig letsel deze jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het afsteken van legaal en illegaal vuurwerk de komende jaarwisseling. Naar verwachting wordt er rond oud en nieuw meer dan ooit geknald. "Daarmee gaat het risico op ernstige verwondingen omhoog", stelt de organisatie.
"De hulpdiensten staan straks opnieuw voor een zware taak en dat komt vaak door illegaal vuurwerk. Denk aan grote bloedingen en ernstige brandwonden. Daarom moeten mensen goed uitkijken", aldus Cees van Romburgh, EHBO-expert bij de hulporganisatie.
Snel handelen is volgens Van Romburgh het allerbelangrijkste. "Bij elk incident schat je in hoe ernstig het is en bel je 112 of de huisarts. Daarna verzorg je het slachtoffer. Luister ook naar de centralist aan de andere kant van de lijn, die je vertelt wat je moet doen en je erdoorheen loodst."
Laatste keer
Dit jaar mogen Nederlanders voor het laatst legaal vuurwerk afsteken tijdens oud en nieuw. Het Rode Kruis adviseert mensen die eerste hulp toedienen de EHBO-app te installeren. Daarin staan de behandelmethoden voor de meest voorkomende letsels door vuurwerk.
Van Romburgh denkt niet dat er volgend jaar geen vuurwerkslachtoffers meer zijn. "We zien al jaren zoveel meer verwondingen door illegaal vuurwerk. Daarop moeten we voorbereid blijven. Eerste hulp redt namelijk levens."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken in het land hoeven kinderen vrijdag niet naar school te gaan omdat het bijzonder warm wordt. Zo houden alle 51 scholen van onderwijsstichting De Haagse Scholen hun deuren vrijdag gesloten vanwege de hitte. Ouders zijn daarover geïnformeerd, laat een woordvoerder weten. Voor kinderen die nergens terechtkunnen, wordt noodopvang geregeld op school.
58 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Het CBR neemt vrijdag in de provincies waar code rood geldt geen theorie-examens, praktijkexamens, tussentijdse toetsen, rijtesten en cursussen af. Alleen in de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Zeeland gaan alle examens en cursussen door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Walibi Holland en Drievliet zijn vrijdag gesloten vanwege de verwachte hitte, waarvoor het KNMI code rood heeft afgegeven. "De veiligheid van onze gasten en medewerkers staat altijd voorop", meldt Walibi. Mensen die al een kaartje hadden voor het attractiepark in Biddinghuizen, kunnen dat vanaf vrijdag omzetten naar een andere datum.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Netbeheerder Liander stelt geplande werkzaamheden aan het gas- en elektriciteitsnet uit in de gebieden waarin het bedrijf actief is, behalve in Friesland. Het gaat om Noord-Holland, Zuid-Holland, Flevoland en Gelderland. In die provincies geldt vrijdag code rood omdat het extreem warm kan worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fysieke zittingen van rechtszaken gaan vrijdag niet door in de provincies waarvoor code rood geldt. Een uitzondering zijn spoedzittingen, zoals over zorgmachtigingen of ondertoezichtstelling, al kan een rechter besluiten dat de zitting online plaatsvindt, meldt Rechtspraak.nl.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers om vrijdag alleen de weg op te gaan als dat nodig is. Het KNMI heeft voor het grootste deel van het land code rood afgegeven vanwege extreme hitte. Wie toch de snelweg op gaat, moet zich goed voorbereiden door bijvoorbeeld voldoende water en een paraplu of parasol mee te nemen, aldus Rijkswaterstaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en Klimaatverbond Nederland roepen eigenaren en beheerders van koele, openbare gebouwen op om de deuren te openen voor mensen zonder verkoelingsopties. Het KNMI heeft voor vrijdag in grote delen van het land code rood afgegeven vanwege de hitte.
2 uur geleden