Rode Kruis: vakantieganger moet zich beter voorbereiden op ramp
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis wil dat mensen die op vakantie gaan zich beter voorbereiden op noodsituaties die tijdens hun reis kunnen ontstaan. De organisatie stelt namelijk op basis van eigen onderzoek dat Nederlandse toeristen vaak niet weten hoe te handelen bij natuurgeweld.
Van de ruim duizend ondervraagden in het onderzoek zeggen drie op de vijf mensen bijvoorbeeld niet te weten bij welke instantie ze in geval van nood het beste terechtkunnen. Ongeveer een vijfde weet dat contact opgenomen kan worden met alarmcentrales.
Verder geeft 17 procent aan in de afgelopen vijf jaar zelf tijdens een vakantie een noodsituatie te hebben meegemaakt door extreem weer of natuurgeweld. Bijna de helft zegt dat de kans op natuurrampen invloed heeft op hun vakantiebestemming. Een vaak genoemde reden is volgens het Rode Kruis de wens om geen risico te lopen met het gezin.
Evacuatietas
Het Rode Kruis adviseert vakantiegangers in ieder geval het nieuws en de reisadviezen van het ministerie van Buitenlandse Zaken over hun bestemming goed te volgen. "Daarnaast is het handig om te denken aan een evacuatietas met belangrijke documenten, zoals een paspoort en verzekeringspas", zegt de hulporganisatie.
Op zijn website heeft het Rode Kruis tips geplaatst over hoe te handelen bij bijvoorbeeld een aardbeving, overstroming, zware storm of extreme hitte. Zo is het advies tijdens een aardbeving om vooral op je plek te blijven en niet te gaan rennen, en als dat kan te schuilen onder een stevige tafel of bureau. Bij een bosbrand is een van de adviezen om ramen en deuren gesloten te houden. Verder kan door water rijden of lopen bij een overstroming gevaarlijker zijn dan gedacht. En bij een orkaan is het raadzaam om flessen met water te vullen en eventueel een badkuip en wasbak vol te laten lopen voor was- en spoelwater.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
6 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
14 uur geleden