Rode Kruis: Turkije komt los van hulp na beving, Syrië nog niet
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van het deel van Turkije dat twee jaar geleden door een verwoestende aardbeving werd getroffen, komen volgens het Rode Kruis langzaam maar zeker los van noodhulp. Vrijwilligers van de internationale hulporganisatie deelden honderden miljoenen maaltijden uit, boden medische hulp, en zorgden voor onderdak en sanitair. Bovendien kregen mensen ook financiële steun.
"Meer dan 115.000 gezinnen, 2600 ondernemers en ruim 2750 boeren kregen geld. Gezinnen kochten nieuwe spullen en konden hun huur betalen, ondernemers schaften producten aan voor de verkoop en boeren kochten nieuw vee, voer en materieel", verklaarde Carla Jonkers van de hulporganisatie woensdag. Volgens haar is er nu "licht aan het einde van de tunnel" voor de mensen in Turkije.
In Syrië is de situatie nog steeds zorgelijk, aldus Jonkers. Het land is volgens haar uitgeput door de jarenlange burgeroorlog, een diepe economische crisis en daarbovenop nog de aardbeving. "Tientallen miljoenen mensen hebben het zwaar", meldt ze. "De aardbeving alleen raakte al bijna 9 miljoen inwoners. Onze hulpverleners richten zich daarom op diegenen in de grootste nood." De organisatie gaf geld aan tienduizenden families, ondernemers en boeren.
Door de aardbeving in februari 2023 kwamen meer dan 50.000 mensen om het leven. In Nederland werd via Giro555 128 miljoen euro ingezameld voor de getroffenen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
6 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
16 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden