Rode Kruis: Turkije komt los van hulp na beving, Syrië nog niet
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van het deel van Turkije dat twee jaar geleden door een verwoestende aardbeving werd getroffen, komen volgens het Rode Kruis langzaam maar zeker los van noodhulp. Vrijwilligers van de internationale hulporganisatie deelden honderden miljoenen maaltijden uit, boden medische hulp, en zorgden voor onderdak en sanitair. Bovendien kregen mensen ook financiële steun.
"Meer dan 115.000 gezinnen, 2600 ondernemers en ruim 2750 boeren kregen geld. Gezinnen kochten nieuwe spullen en konden hun huur betalen, ondernemers schaften producten aan voor de verkoop en boeren kochten nieuw vee, voer en materieel", verklaarde Carla Jonkers van de hulporganisatie woensdag. Volgens haar is er nu "licht aan het einde van de tunnel" voor de mensen in Turkije.
In Syrië is de situatie nog steeds zorgelijk, aldus Jonkers. Het land is volgens haar uitgeput door de jarenlange burgeroorlog, een diepe economische crisis en daarbovenop nog de aardbeving. "Tientallen miljoenen mensen hebben het zwaar", meldt ze. "De aardbeving alleen raakte al bijna 9 miljoen inwoners. Onze hulpverleners richten zich daarom op diegenen in de grootste nood." De organisatie gaf geld aan tienduizenden families, ondernemers en boeren.
Door de aardbeving in februari 2023 kwamen meer dan 50.000 mensen om het leven. In Nederland werd via Giro555 128 miljoen euro ingezameld voor de getroffenen.
Meer uit Binnenland
ALKMAAR (ANP) - De advocaat van Thijmen V. (33), die ervan wordt verdacht dat hij in 2021 zijn vader heeft vermoord en het lichaam heeft verstopt in twee vriezers, zegt dat er "hiaten" zijn in de conclusie van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) over de doodsoorzaak van het slachtoffer. Hij heeft een medisch deskundige ingeschakeld die kritisch is op de conclusies van het NFI.
6 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht tijdens de jaarwisseling "vrij veel" wind. Voornamelijk in de kustregio's waait een matige tot krachtige westenwind. Hierdoor is het volgens het weerbureau "extra oppassen geblazen met vuurwerk".
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het was in 2025 zo warm in Nederland dat het jaar wordt opgenomen in de top 10 van warmste jaren sinds het begin van de metingen. Het KNMI drukt de temperatuur van elk jaar uit in een blauw of rood streepje. 2025 krijgt de kleur donkerrood.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twintig gemeenten hanteren dit jaar een vuurwerkverbod. Dat is er één meer dan vorig jaar. Ruim honderd andere gemeenten hebben vuurwerkvrije zones waar je geen vuurwerk mag afsteken. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat dit jaar een afsteekverbod geldt in de gemeenten Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Bloemendaal, Eindhoven, Haarlem, Heemstede, Heumen, Mook en Middelaar, Nijmegen, Rotterdam, Schiedam, Soest, Tilburg, Utrecht, Utrechtse Heuvelrug, Zutphen en Zwolle.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich grote zorgen over de gevolgen van het afsteken van legaal en illegaal vuurwerk de komende jaarwisseling. Naar verwachting wordt er rond oud en nieuw meer dan ooit geknald. "Daarmee gaat het risico op ernstige verwondingen omhoog", stelt de organisatie.
4 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft veel vuurwerk gevonden in een bestelbus in het Brabantse Sint-Michielsgestel. Het ging in totaal om 1045 kilo, waaronder illegaal vuurwerk.
5 uur geledenHEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
20 uur geleden