Rode Kruis: Turkije komt los van hulp na beving, Syrië nog niet
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van het deel van Turkije dat twee jaar geleden door een verwoestende aardbeving werd getroffen, komen volgens het Rode Kruis langzaam maar zeker los van noodhulp. Vrijwilligers van de internationale hulporganisatie deelden honderden miljoenen maaltijden uit, boden medische hulp, en zorgden voor onderdak en sanitair. Bovendien kregen mensen ook financiële steun.
"Meer dan 115.000 gezinnen, 2600 ondernemers en ruim 2750 boeren kregen geld. Gezinnen kochten nieuwe spullen en konden hun huur betalen, ondernemers schaften producten aan voor de verkoop en boeren kochten nieuw vee, voer en materieel", verklaarde Carla Jonkers van de hulporganisatie woensdag. Volgens haar is er nu "licht aan het einde van de tunnel" voor de mensen in Turkije.
In Syrië is de situatie nog steeds zorgelijk, aldus Jonkers. Het land is volgens haar uitgeput door de jarenlange burgeroorlog, een diepe economische crisis en daarbovenop nog de aardbeving. "Tientallen miljoenen mensen hebben het zwaar", meldt ze. "De aardbeving alleen raakte al bijna 9 miljoen inwoners. Onze hulpverleners richten zich daarom op diegenen in de grootste nood." De organisatie gaf geld aan tienduizenden families, ondernemers en boeren.
Door de aardbeving in februari 2023 kwamen meer dan 50.000 mensen om het leven. In Nederland werd via Giro555 128 miljoen euro ingezameld voor de getroffenen.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."
21 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
52 minuten geledenDE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
2 uur geleden