Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis tevreden over verwachte aantallen Ter Apel

Rode Kruis tevreden over verwachte aantallen Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vindt het een goede zaak dat het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel voor middernacht naar verwachting niet boven de 2000 gaat komen. "Als die mensen ook daadwerkelijk een waardige opvangplek krijgen die aan de humanitaire eisen voldoet, dan is dat een goede stap", aldus een woordvoerster. De noodhulporganisatie stelt dat voorkomen moet worden dat er "met mensen gesleept" moet worden.

Het Rode Kruis gaf eerder aan de situatie in Ter Apel dagelijks te monitoren. De organisatie is op dit moment niet actief bij het aanmeldcentrum. Eind vorig jaar was dat anders en regelde het Rode Kruis dekens, matrassen, kussens, douchecabines, shampoo en zeep voor ruim honderd mensen die in wachtkamers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) moesten verblijven toen het in het aanmeldcentrum weer erg druk was.

Vanaf middernacht mogen niet meer dan 2000 mensen in Ter Apel verblijven, op last van een dwangsom van 15.000 euro per dag. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gaf woensdagmiddag aan dat die bovengrens de komende dagen waarschijnlijk niet overschreden gaat worden. Dat komt onder meer doordat zeker 240 mensen tijdelijk opgevangen kunnen worden in Biddinghuizen.

Tekort 5500 in maart

COA-bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker zei woensdag dat de marge om onder het maximumaantal asielzoekers te blijven klein is en dat het tekort aan opvangplekken in maart oploopt tot 5500. Dat komt volgens Schoenmaker onder meer doordat een aantal opvanglocaties sluit. Het Rode Kruis zegt die ontwikkeling zorgelijk te vinden en stelt dat de problemen in de asielopvang structureel moeten worden aangepakt. "Wij pleiten echt voor menswaardige, langdurige en kleinschalige opvang."

Het Rode Kruis stelt de situatie in Ter Apel in de gaten te blijven houden. Ook is de hulporganisatie continu in overleg met het COA en de gemeenten in en rond Ter Apel, aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

5 minuten geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

24 minuten geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

39 minuten geleden
Maandag overnachtten 65 asielzoekers in sporthal in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gevaarlijke situaties en files

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.

1 uur geleden
Politie: nog veel onduidelijk over steekpartij in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.

2 uur geleden
Kabinet wil arbeidsmigrant beter beschermen tegen onderbetaling

DEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.

2 uur geleden