Rode Kruis tevreden over verwachte aantallen Ter Apel
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vindt het een goede zaak dat het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel voor middernacht naar verwachting niet boven de 2000 gaat komen. "Als die mensen ook daadwerkelijk een waardige opvangplek krijgen die aan de humanitaire eisen voldoet, dan is dat een goede stap", aldus een woordvoerster. De noodhulporganisatie stelt dat voorkomen moet worden dat er "met mensen gesleept" moet worden.
Het Rode Kruis gaf eerder aan de situatie in Ter Apel dagelijks te monitoren. De organisatie is op dit moment niet actief bij het aanmeldcentrum. Eind vorig jaar was dat anders en regelde het Rode Kruis dekens, matrassen, kussens, douchecabines, shampoo en zeep voor ruim honderd mensen die in wachtkamers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) moesten verblijven toen het in het aanmeldcentrum weer erg druk was.
Vanaf middernacht mogen niet meer dan 2000 mensen in Ter Apel verblijven, op last van een dwangsom van 15.000 euro per dag. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gaf woensdagmiddag aan dat die bovengrens de komende dagen waarschijnlijk niet overschreden gaat worden. Dat komt onder meer doordat zeker 240 mensen tijdelijk opgevangen kunnen worden in Biddinghuizen.
Tekort 5500 in maart
COA-bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker zei woensdag dat de marge om onder het maximumaantal asielzoekers te blijven klein is en dat het tekort aan opvangplekken in maart oploopt tot 5500. Dat komt volgens Schoenmaker onder meer doordat een aantal opvanglocaties sluit. Het Rode Kruis zegt die ontwikkeling zorgelijk te vinden en stelt dat de problemen in de asielopvang structureel moeten worden aangepakt. "Wij pleiten echt voor menswaardige, langdurige en kleinschalige opvang."
Het Rode Kruis stelt de situatie in Ter Apel in de gaten te blijven houden. Ook is de hulporganisatie continu in overleg met het COA en de gemeenten in en rond Ter Apel, aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers met een verblijfsvergunning moeten sneller aan het werk in plaats van starten met een uitkering, zegt minister Thierry Aartsen (Werk en Participatie) in een interview met De Telegraaf. Hij breidt daarom een proef met 'startbanen' voor statushouders uit naar ruim 80 gemeenten.
2 uur geledenKESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen in de nacht van woensdag op donderdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.
5 uur geledenNUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.
9 uur geleden