Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis tevreden over verwachte aantallen Ter Apel

Rode Kruis tevreden over verwachte aantallen Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vindt het een goede zaak dat het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel voor middernacht naar verwachting niet boven de 2000 gaat komen. "Als die mensen ook daadwerkelijk een waardige opvangplek krijgen die aan de humanitaire eisen voldoet, dan is dat een goede stap", aldus een woordvoerster. De noodhulporganisatie stelt dat voorkomen moet worden dat er "met mensen gesleept" moet worden.

Het Rode Kruis gaf eerder aan de situatie in Ter Apel dagelijks te monitoren. De organisatie is op dit moment niet actief bij het aanmeldcentrum. Eind vorig jaar was dat anders en regelde het Rode Kruis dekens, matrassen, kussens, douchecabines, shampoo en zeep voor ruim honderd mensen die in wachtkamers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) moesten verblijven toen het in het aanmeldcentrum weer erg druk was.

Vanaf middernacht mogen niet meer dan 2000 mensen in Ter Apel verblijven, op last van een dwangsom van 15.000 euro per dag. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gaf woensdagmiddag aan dat die bovengrens de komende dagen waarschijnlijk niet overschreden gaat worden. Dat komt onder meer doordat zeker 240 mensen tijdelijk opgevangen kunnen worden in Biddinghuizen.

Tekort 5500 in maart

COA-bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker zei woensdag dat de marge om onder het maximumaantal asielzoekers te blijven klein is en dat het tekort aan opvangplekken in maart oploopt tot 5500. Dat komt volgens Schoenmaker onder meer doordat een aantal opvanglocaties sluit. Het Rode Kruis zegt die ontwikkeling zorgelijk te vinden en stelt dat de problemen in de asielopvang structureel moeten worden aangepakt. "Wij pleiten echt voor menswaardige, langdurige en kleinschalige opvang."

Het Rode Kruis stelt de situatie in Ter Apel in de gaten te blijven houden. Ook is de hulporganisatie continu in overleg met het COA en de gemeenten in en rond Ter Apel, aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Brand in de duinen van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.

9 uur geleden
ChipSoft: alle door hackers gestolen data vernietigd

DEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.

11 uur geleden
Zuid-Holland wil rust maar ook meer recreatie in Hollandse Duinen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.

11 uur geleden
Bussumer opnieuw opgepakt in Hilversumse moordzaak uit 2011

BUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.

13 uur geleden
Weer schiet politie bij incident met 'onbegrepen gedrag'

HILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.

14 uur geleden
NS waarschuwt voor vieze treinen door Koningsdag

UTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.

15 uur geleden
In bijna heel Nederland verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.

15 uur geleden