Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis tevreden over verwachte aantallen Ter Apel

Rode Kruis tevreden over verwachte aantallen Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vindt het een goede zaak dat het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel voor middernacht naar verwachting niet boven de 2000 gaat komen. "Als die mensen ook daadwerkelijk een waardige opvangplek krijgen die aan de humanitaire eisen voldoet, dan is dat een goede stap", aldus een woordvoerster. De noodhulporganisatie stelt dat voorkomen moet worden dat er "met mensen gesleept" moet worden.

Het Rode Kruis gaf eerder aan de situatie in Ter Apel dagelijks te monitoren. De organisatie is op dit moment niet actief bij het aanmeldcentrum. Eind vorig jaar was dat anders en regelde het Rode Kruis dekens, matrassen, kussens, douchecabines, shampoo en zeep voor ruim honderd mensen die in wachtkamers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) moesten verblijven toen het in het aanmeldcentrum weer erg druk was.

Vanaf middernacht mogen niet meer dan 2000 mensen in Ter Apel verblijven, op last van een dwangsom van 15.000 euro per dag. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) gaf woensdagmiddag aan dat die bovengrens de komende dagen waarschijnlijk niet overschreden gaat worden. Dat komt onder meer doordat zeker 240 mensen tijdelijk opgevangen kunnen worden in Biddinghuizen.

Tekort 5500 in maart

COA-bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker zei woensdag dat de marge om onder het maximumaantal asielzoekers te blijven klein is en dat het tekort aan opvangplekken in maart oploopt tot 5500. Dat komt volgens Schoenmaker onder meer doordat een aantal opvanglocaties sluit. Het Rode Kruis zegt die ontwikkeling zorgelijk te vinden en stelt dat de problemen in de asielopvang structureel moeten worden aangepakt. "Wij pleiten echt voor menswaardige, langdurige en kleinschalige opvang."

Het Rode Kruis stelt de situatie in Ter Apel in de gaten te blijven houden. Ook is de hulporganisatie continu in overleg met het COA en de gemeenten in en rond Ter Apel, aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

1 uur geleden
IKNL: minder alcohol voorkomt honderden kankerdiagnoses per jaar

DEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.

1 uur geleden
NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

1 uur geleden
Zeer grote brand in historische binnenstad Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.

1 uur geleden
NS-app afgelopen maandag 28 miljoen keer geraadpleegd

HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.

6 uur geleden
Doodstraf voor twee Nederlanders in Marokko om vergismoord

CASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.

7 uur geleden
Code geel om dichte mist in noorden

DE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.

7 uur geleden