Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis schoot in 2024 recordaantal keer te hulp na natuurramp

Rode Kruis schoot in 2024 recordaantal keer te hulp na natuurramp

DEN HAAG (ANP) - Nog nooit kwam het Rode Kruis zo vaak in actie na extreem weer als het afgelopen jaar. In 2024 zette de organisatie na 108 natuurrampen een hulpoperatie op. Het Rode Kruis schoot onder meer te hulp bij een recordaantal overstromingen.

"In 2024 werd record na record gebroken. In Mongolië was het de strengste winter in de afgelopen vijftig jaar. In India werd juist de hoogste temperatuur ooit gemeten: bijna 53 graden Celsius", zegt directeur Harm Goossens van het Rode Kruis.

"Niet eerder kwam het Rode Kruis bij zoveel overstromingen in actie. Het cycloonseizoen op de Filipijnen duurde langer dan ooit. En orkaan Beryl in het Caribisch gebied brak alle records: nog nooit werd een orkaan zo vroeg in het seizoen zó sterk. Door al dat natuurgeweld leunen veel mensen voor voedsel, water en medische zorg op het Rode Kruis", aldus Goossens.

Weersextremen steeds heftiger

Het Rode Kruis ziet dat de weersextremen "ieder jaar heftiger" worden. In 2023 zette de hulporganisatie nog na 87 natuurrampen een grootschalige actie op. Het jaar daarvoor ging het om 75 natuurrampen en in 2021 om 59.

Goossens waarschuwt ook dat het extreme weer "steeds vaker dichterbij huis" plaatsvindt. "In Spanje, Italië, Oostenrijk en Polen zetten overstromingen het leven van mensen op zijn kop. Het is bijna een wonder dat wij in Nederland de dans nog zijn ontsprongen", stelt hij.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

3 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

3 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

4 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

4 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

4 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

7 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

7 uur geleden