Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis schaalt noodhulp in oosten van Oekraïne op

Rode Kruis schaalt noodhulp in oosten van Oekraïne op

KIEV (ANP) - Het Rode Kruis gaat de noodhulp in het oosten van Oekraïne opschalen, maakt de hulporganisatie dinsdag bekend. Die dag bezoekt de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock de frontlinie in het gebied waar sinds 2014 een burgeroorlog woedt tussen pro-Russische separatisten die gesteund worden door Moskou en het Oekraïense leger. Bij het conflict zijn naar schatting 14.000 doden gevallen.

"De situatie in Oost-Oekraïne is voor heel veel mensen ontzettend schrijnend. Als Rode Kruis doen we er alles aan om zoveel mogelijk mensen te helpen," zegt Florence Gillette, hoofd van het Internationale Rode Kruis in Oekraïne.

De hulporganisatie helpt mensen aan beide kanten van de frontlinie met voedsel, brandstof, medische voorzieningen en onderdak. "Onze boodschap aan alle partijen is duidelijk: burgers en de infrastructuur die nodig is voor hun basislevensbehoeften mogen geen doelwit zijn. Gezinnen moeten elkaar kunnen zien en gedetineerden moeten menselijk worden behandeld. Dit geldt volgens het humanitair oorlogsrecht in alle gewapende conflicten", aldus Gillette.

Het winterse weer maakt de situatie nog schrijnender. Daarom helpt het Rode Kruis met het isoleren van huizen, het leveren van brandstof en biedt het financiële steun om huizen van 35.000 mensen aan beide kanten van de frontlinie te verwarmen. In het afgelopen jaar voorzag het Rode Kruis 37.000 mensen langs de frontlinie van voedsel en hygiëneproducten. Ook zijn de watervoorzieningen aan beide kanten van de grens gerepareerd.

De laatste maanden zijn de spanningen tussen Oekraïne en Rusland hoog opgelopen. Westerse landen maken zich grote zorgen over Russische troepenopbouw langs de grens met Oekraïne en vrezen voor een mogelijke inval in de rest van het land. Moskou ontkent daar plannen voor te hebben. Westerse leiders proberen met diplomatie een oplossing te vinden, maar waarschuwen ook met regelmaat voor acties tegen Rusland mocht het land Oekraïne binnenvallen.

Meer uit Buitenland

Sociaaldemocraten: steun nieuwe EU-meerjarenbegroting niet zeker

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kan niet "vanzelfsprekend" rekenen op de steun van de sociaaldemocraten in het Europees Parlement voor een nieuwe meerjarenbegroting van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwde partijleider Iratxe García woensdag op een persconferentie. De sociaaldemocraten zijn de tweede partij van het parlement.

26 minuten geleden
Australisch visum Kanye West ingetrokken om nummer 'Heil Hitler'

MELBOURNE (ANP) - Australië heeft een visum voor rapper Kanye 'Ye' West ingetrokken na de release van zijn nummer Heil Hitler. Volgens immigratieminister Tony Burke was het visum al toegekend, maar weer ingetrokken om uitspraken van de rapper, meldt nieuwswebsite ABC. "Hij heeft veel beledigende opmerkingen gemaakt waar mijn functionarissen opnieuw naar hebben gekeken na de uitgave van dat nummer", aldus Burke.

28 minuten geleden
Greenpeace: EU luistert niet goed naar eigen klimaatadviseurs

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft volgens Greenpeace onvoldoende geluisterd naar haar eigen klimaatadviseurs. De organisatie brengt in herinnering dat de Wetenschappelijke Klimaatadviesraad van de EU een maand geleden heeft aanbevolen te streven naar 90 tot 95 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2040. Die vermindering zou bovendien in de EU zelf moeten plaatsvinden en niet buiten de EU via koolstofhandel, vond de raad.

33 minuten geleden
Oekraïne zegt dat stopzetten Amerikaanse steun Rusland aanmoedigt

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft de plaatsvervangend ambassadeur John Ginkel ontboden om uitleg te geven over berichten dat de Verenigde Staten de leveringen van wapens aan Oekraïne hebben opgeschort. Volgens Kyiv wordt Rusland daardoor "aangemoedigd" om door te gaan met de oorlog, staat in een verklaring van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken.

35 minuten geleden
Hoekstra vindt het logisch nu nieuw EU-klimaatdoel op te stellen

BRUSSEL (ANP) - Volgens Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is het "logisch" dat de EU nu een nieuw klimaatdoel voor 2040 vastlegt. De Europese Commissie heeft voorgesteld de uitstoot van broeikasgassen per 2040 met 90 procent terug te dringen.

46 minuten geleden
Brussel wil 90 procent minder uitstoot 2040, wel versoepelingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil dat de uitstoot van broeikasgassen in 2040 met 90 procent is teruggebracht vergeleken met 1990, zo stelt ze woensdag voor. Daarbij wil de Commissie het voor lidstaten wel makkelijker maken dit klimaatdoel te bereiken, zeiden Eurocommissarissen Teresa Ribera (Schone Transitie) en Wopke Hoekstra (Klimaat) op een persconferentie.

1 uur geleden
Samenwerking tussen Iran en IAEA officieel beëindigd

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een einde gemaakt aan de samenwerking met het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Het parlement en de belangrijke Raad van Hoeders stemden daar vorige week al mee in, maar nu zijn de banden officieel verbroken.

1 uur geleden