Rode Kruis opent hulplijn tijdens feestdagen
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis houdt de speciaal voor kwetsbare mensen geopende hulplijn tijdens de feestdagen open. Mensen die behoefte hebben aan een praatje of vragen hebben over het coronavirus kunnen daar dan ook terecht. De organisatie verwacht dat er geen versoepelingen van de coronamaatregelen komen, waardoor sommige mensen eenzame feestdagen tegemoet gaan.
Tussen 09.00 en 17.00 uur kunnen mensen met de telefoonlijn bellen. "Bijvoorbeeld omdat zij zich eenzaam voelen, omdat er niemand is die voor hen boodschappen kan doen, omdat zij deze kerst geen familie kunnen zien of omdat zij vragen hebben over thuisquarantaine", aldus het Rode Kruis.
Volgens de hulporganisatie gaan veel vragen over thuisquarantaine. "Het is belangrijk om daar vooraf afspraken over te maken, spreek af wie je helpt als dat nodig is."
Het Rode Kruis zegt in een verklaring dat ook mensen die niet of nauwelijks Nederlands spreken bij de telefoonlijn terecht kunnen. Mensen kunnen een WhatsApp bericht sturen als ze geholpen willen worden in het Marokkaans-Arabisch, Tamazight (Berbers), Turks, Chinees (Kantonees en Mandarijn) of Portugees. Ze worden dan teruggebeld door iemand die die taal spreekt.
De telefoonlijn is te bereiken via 070 - 4455888.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
35 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.
3 uur geleden