Rode Kruis opent hulplijn tijdens feestdagen
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis houdt de speciaal voor kwetsbare mensen geopende hulplijn tijdens de feestdagen open. Mensen die behoefte hebben aan een praatje of vragen hebben over het coronavirus kunnen daar dan ook terecht. De organisatie verwacht dat er geen versoepelingen van de coronamaatregelen komen, waardoor sommige mensen eenzame feestdagen tegemoet gaan.
Tussen 09.00 en 17.00 uur kunnen mensen met de telefoonlijn bellen. "Bijvoorbeeld omdat zij zich eenzaam voelen, omdat er niemand is die voor hen boodschappen kan doen, omdat zij deze kerst geen familie kunnen zien of omdat zij vragen hebben over thuisquarantaine", aldus het Rode Kruis.
Volgens de hulporganisatie gaan veel vragen over thuisquarantaine. "Het is belangrijk om daar vooraf afspraken over te maken, spreek af wie je helpt als dat nodig is."
Het Rode Kruis zegt in een verklaring dat ook mensen die niet of nauwelijks Nederlands spreken bij de telefoonlijn terecht kunnen. Mensen kunnen een WhatsApp bericht sturen als ze geholpen willen worden in het Marokkaans-Arabisch, Tamazight (Berbers), Turks, Chinees (Kantonees en Mandarijn) of Portugees. Ze worden dan teruggebeld door iemand die die taal spreekt.
De telefoonlijn is te bereiken via 070 - 4455888.
Meer uit Binnenland
VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
38 minuten geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
3 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
7 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
8 uur geleden