Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis opent giro 716 voor hulpverlening in Midden-Oosten

Rode Kruis opent giro 716 voor hulpverlening in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis opent gironummer 716 voor hulpverlening aan mensen in nood in het Midden-Oosten. Volgens het Rode Kruis zijn miljoenen mensen in Gaza, Israël, Libanon, Syrië en de Westelijke Jordaanoever "volledig afhankelijk van hulporganisaties als het Rode Kruis voor voedsel, water en medische zorg". Er is meer geld nodig om alle mensen te kunnen blijven helpen, zegt de organisatie.

In Libanon leggen de ambulances van het Rode Kruis volgens de hulporganisatie gezamenlijk tienduizenden kilometers per dag af om gewonden te behandelen of om mensen naar ziekenhuizen te brengen. Ook delen hulpverleners daar voedsel, dekens, zeep en tandenborstels uit aan mensen die op de vlucht zijn geslagen. Libanezen zijn onder meer naar Syrië gevlucht. Daar worden ze opgevangen door hulpverleners van de Syrische Rode Halve Maan, de evenknie van het Rode Kruis. Vluchtelingen krijgen daar medische verzorging, voedsel, water en dekens.

"In Gaza, Israël en nu ook Libanon zijn mensen dagelijks bang waar er nu een bom ontploft", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Ze vluchten, in de hoop een plek te vinden die wel veilig is. Het is koffiedik kijken hoelang dit conflict nog duurt, maar de gevolgen zijn gigantisch." Volgens de Rode Kruis-topman verrichten hulpverleners onder "extreme omstandigheden" hulp. "Dat willen we blijven doen en daarom zamelen we geld in. Maar de enige echte oplossing is natuurlijk dat het geweld in het Midden-Oosten stopt. Duizenden burgerdoden en tienduizenden gewonden later kan de politiek niet langer wegkijken. Er moet een politieke oplossing komen voor dit conflict. Niet morgen, maar nu."

Er was al wel een mogelijkheid om geld naar het Rode Kruis over te maken voor hulpverlening in het Midden-Oosten, maar een apart gironummer was er nog niet.

Meer uit Binnenland

Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

23 minuten geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

23 minuten geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

2 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

14 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

21 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

21 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

21 uur geleden