Rode Kruis opent giro 716 voor hulpverlening in Midden-Oosten
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis opent gironummer 716 voor hulpverlening aan mensen in nood in het Midden-Oosten. Volgens het Rode Kruis zijn miljoenen mensen in Gaza, Israël, Libanon, Syrië en de Westelijke Jordaanoever "volledig afhankelijk van hulporganisaties als het Rode Kruis voor voedsel, water en medische zorg". Er is meer geld nodig om alle mensen te kunnen blijven helpen, zegt de organisatie.
In Libanon leggen de ambulances van het Rode Kruis volgens de hulporganisatie gezamenlijk tienduizenden kilometers per dag af om gewonden te behandelen of om mensen naar ziekenhuizen te brengen. Ook delen hulpverleners daar voedsel, dekens, zeep en tandenborstels uit aan mensen die op de vlucht zijn geslagen. Libanezen zijn onder meer naar Syrië gevlucht. Daar worden ze opgevangen door hulpverleners van de Syrische Rode Halve Maan, de evenknie van het Rode Kruis. Vluchtelingen krijgen daar medische verzorging, voedsel, water en dekens.
"In Gaza, Israël en nu ook Libanon zijn mensen dagelijks bang waar er nu een bom ontploft", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Ze vluchten, in de hoop een plek te vinden die wel veilig is. Het is koffiedik kijken hoelang dit conflict nog duurt, maar de gevolgen zijn gigantisch." Volgens de Rode Kruis-topman verrichten hulpverleners onder "extreme omstandigheden" hulp. "Dat willen we blijven doen en daarom zamelen we geld in. Maar de enige echte oplossing is natuurlijk dat het geweld in het Midden-Oosten stopt. Duizenden burgerdoden en tienduizenden gewonden later kan de politiek niet langer wegkijken. Er moet een politieke oplossing komen voor dit conflict. Niet morgen, maar nu."
Er was al wel een mogelijkheid om geld naar het Rode Kruis over te maken voor hulpverlening in het Midden-Oosten, maar een apart gironummer was er nog niet.
Meer uit Binnenland
RITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
17 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
19 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
19 uur geleden