Rode Kruis opent giro 716 voor hulpverlening in Midden-Oosten
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis opent gironummer 716 voor hulpverlening aan mensen in nood in het Midden-Oosten. Volgens het Rode Kruis zijn miljoenen mensen in Gaza, Israël, Libanon, Syrië en de Westelijke Jordaanoever "volledig afhankelijk van hulporganisaties als het Rode Kruis voor voedsel, water en medische zorg". Er is meer geld nodig om alle mensen te kunnen blijven helpen, zegt de organisatie.
In Libanon leggen de ambulances van het Rode Kruis volgens de hulporganisatie gezamenlijk tienduizenden kilometers per dag af om gewonden te behandelen of om mensen naar ziekenhuizen te brengen. Ook delen hulpverleners daar voedsel, dekens, zeep en tandenborstels uit aan mensen die op de vlucht zijn geslagen. Libanezen zijn onder meer naar Syrië gevlucht. Daar worden ze opgevangen door hulpverleners van de Syrische Rode Halve Maan, de evenknie van het Rode Kruis. Vluchtelingen krijgen daar medische verzorging, voedsel, water en dekens.
"In Gaza, Israël en nu ook Libanon zijn mensen dagelijks bang waar er nu een bom ontploft", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Ze vluchten, in de hoop een plek te vinden die wel veilig is. Het is koffiedik kijken hoelang dit conflict nog duurt, maar de gevolgen zijn gigantisch." Volgens de Rode Kruis-topman verrichten hulpverleners onder "extreme omstandigheden" hulp. "Dat willen we blijven doen en daarom zamelen we geld in. Maar de enige echte oplossing is natuurlijk dat het geweld in het Midden-Oosten stopt. Duizenden burgerdoden en tienduizenden gewonden later kan de politiek niet langer wegkijken. Er moet een politieke oplossing komen voor dit conflict. Niet morgen, maar nu."
Er was al wel een mogelijkheid om geld naar het Rode Kruis over te maken voor hulpverlening in het Midden-Oosten, maar een apart gironummer was er nog niet.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de komende decennia moeten steeds meer mensen leven met de gevolgen van een beroerte, dementie of parkinson. Ook hebben veel mensen dan een depressie, een angststoornis of een dwangstoornis. Dat verwacht de Hersenstichting.
20 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.
3 uur geledenDOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
8 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
12 uur geleden