Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis opent giro 716 voor hulpverlening in Midden-Oosten

Rode Kruis opent giro 716 voor hulpverlening in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis opent gironummer 716 voor hulpverlening aan mensen in nood in het Midden-Oosten. Volgens het Rode Kruis zijn miljoenen mensen in Gaza, Israël, Libanon, Syrië en de Westelijke Jordaanoever "volledig afhankelijk van hulporganisaties als het Rode Kruis voor voedsel, water en medische zorg". Er is meer geld nodig om alle mensen te kunnen blijven helpen, zegt de organisatie.

In Libanon leggen de ambulances van het Rode Kruis volgens de hulporganisatie gezamenlijk tienduizenden kilometers per dag af om gewonden te behandelen of om mensen naar ziekenhuizen te brengen. Ook delen hulpverleners daar voedsel, dekens, zeep en tandenborstels uit aan mensen die op de vlucht zijn geslagen. Libanezen zijn onder meer naar Syrië gevlucht. Daar worden ze opgevangen door hulpverleners van de Syrische Rode Halve Maan, de evenknie van het Rode Kruis. Vluchtelingen krijgen daar medische verzorging, voedsel, water en dekens.

"In Gaza, Israël en nu ook Libanon zijn mensen dagelijks bang waar er nu een bom ontploft", zegt Rode Kruis-directeur Harm Goossens. "Ze vluchten, in de hoop een plek te vinden die wel veilig is. Het is koffiedik kijken hoelang dit conflict nog duurt, maar de gevolgen zijn gigantisch." Volgens de Rode Kruis-topman verrichten hulpverleners onder "extreme omstandigheden" hulp. "Dat willen we blijven doen en daarom zamelen we geld in. Maar de enige echte oplossing is natuurlijk dat het geweld in het Midden-Oosten stopt. Duizenden burgerdoden en tienduizenden gewonden later kan de politiek niet langer wegkijken. Er moet een politieke oplossing komen voor dit conflict. Niet morgen, maar nu."

Er was al wel een mogelijkheid om geld naar het Rode Kruis over te maken voor hulpverlening in het Midden-Oosten, maar een apart gironummer was er nog niet.

Meer uit Binnenland

Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

2 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

2 uur geleden
Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

4 uur geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

5 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

5 uur geleden
Premiers Curaçao en Aruba vragen bevolking kalm te blijven

WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.

6 uur geleden