
Rode Kruis op zoek naar duizend nieuwe vrijwilligers
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis is op zoek naar duizend nieuwe vrijwilligers. Die wil de hulporganisatie inzetten bij evenementen zoals festivals, maar ook in de (crisis)noodopvang van asielzoekers. Nu heeft het Rode Kruis ongeveer 15.000 vrijwilligers in Nederland.
De nieuwe vrijwilligers krijgen een gratis EHBO-cursus en zijn in ruil daarvoor minimaal vier uur per maand inzetbaar voor hulpverlening. Volgens het Rode Kruis doen deze vrijwilligers daarmee ook veel ervaring op voor de inzet bij grote noodsituaties, zoals overstromingen.
Heleen van den Berg, plaatsvervangend directeur Nationale Hulp en Verenigingsmanagement: "We hebben genoeg vrijwilligers beschikbaar en voor onze huidige hulpverlening zijn geen tekorten, maar de hulporganisatie vindt het belangrijk om voorbereid te zijn op drukkere tijden. In coronatijd of bij de overstromingen in Limburg was het Rode Kruis bijvoorbeeld op meerdere plekken tegelijkertijd nodig."
"Als we deze duizend extra mensen nu al trainen en ervaring op laten doen bij evenementen, weten zij ook beter hulp te verlenen wanneer er daadwerkelijk nood is", aldus Van den Berg. De training bestaat uit een onlinetheoriecursus en een praktijkdag van samen ongeveer 30 uur. Daarin leren aanstaande hulpverleners de basis, zoals verband aanleggen en reanimatie.
Meer uit Binnenland
WESTERBORK (ANP) - Bij de Tweede Kamerverkiezingen in oktober kunnen mensen onder meer hun stem uitbrengen in het herinneringscentrum van Kamp Westerbork. Op het stempotlood staat dan een tekst van Anne Frank. "Juist op een plek die herinnert aan het verlies van vrijheid en onderdrukking, wordt het belang van stemrecht, democratie en rechtsstaat benadrukt", meldt de gemeente Midden-Drenthe, waar Westerbork in ligt.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Zangeres S10 en haar moeder willen dat de 23-jarige man uit Hoorn, die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van hun tweelingbroer en zoon, op maandag 1 september verplicht verschijnt in de rechtbank in Haarlem. "De nabestaanden achten het onwenselijk en zelfs onverteerbaar dat deze zitting zonder aanwezigheid van de verdachte zou plaatsvinden", schrijft slachtofferadvocaat Sébas Diekstra in zijn verzoek aan de rechtbank Noord-Holland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam is de afgelopen jaren duurzamer geworden, maar de doelstellingen die de hoofdstad zichzelf heeft gesteld voor 2030 zijn nog buiten bereik. Op veel terreinen zijn landelijke maatregelen nodig, zegt het gemeentebestuur. Dan gaat het bijvoorbeeld om verzwaring van het elektriciteitsnet, verdere vergroening van de industrie en de aanleg van warmtenetten om meer gebouwen zonder aardgas te kunnen verwarmen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Meerdere culturele instellingen in Amsterdam sluiten zich aan bij de actie tegen vrouwengeweld, die wordt georganiseerd door nachtburgemeester Freek Wallagh en het Overleg Amsterdamse Clubs (OAC). In de nacht van dinsdag op woensdag vraagt het Amsterdamse uitgaansleven aandacht voor geweld tegen vrouwen en meisjes, na de dood van de 17-jarige Lisa vorige week.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het zoet maken van het Grevelingenmeer is technisch haalbaar. Dat komt naar voren uit een onderzoek dat de provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De basismaatregelen voor het verzoeten van het meer kosten ongeveer 250 miljoen euro. "Dat is inclusief de aanleg van vogeleilanden", zegt de Zeeuwse gedeputeerde Arno Vael.
5 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil van de inwoners weten onder welke voorwaarden twee nieuwe kerncentrales welkom zijn. Alle Zeeuwen kunnen vanaf vrijdag tot eind september een online-enquête invullen. Verder houdt de provincie straatgesprekken in onder meer Terneuzen, Zierikzee en Middelburg en gaan medewerkers op scholen in gesprek met jongeren.
6 uur geleden