Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: ook in buurlanden Soedan dringend hulp nodig

Rode Kruis: ook in buurlanden Soedan dringend hulp nodig

DEN HAAG (ANP) - In Soedan is de situatie instabiel, maar ook in veel omliggende landen waar Soedanezen naartoe vluchten. Dat maakt humanitaire hulp des te noodzakelijker, zegt hoofd internationale hulp bij het Nederlandse Rode Kruis Derk Segaar. Ruim 100.000 mensen zijn naar buurlanden als Tsjaad en de Centraal-Afrikaanse Republiek gevlucht sinds het begin van de gevechten in Soedan op 15 april.

"Maar ook deze buurlanden kampen met conflict, zitten in kwetsbare situaties en vangen vaak al veel vluchtelingen en andere ontheemde mensen op. Dat maakt de humanitaire situatie ingewikkeld", aldus Segaar. "We zien dat gevluchte mensen mentaal en fysiek uitgeput zijn en soms ook gewond", zegt Segaar. "Ze hebben enkele persoonlijke bezittingen bij zich, maar zijn nu dakloos. Er is veel hulp nodig om hen te voorzien in hun basislevensbehoeften. Dit is een situatie die waarschijnlijk nog lang aanhoudt."

Het Rode Kruis doet een dringende oproep aan buurlanden en de strijdende partijen in Soedan om vluchtelingen "respectvol en waardig te behandelen". Het Rode Kruis is actief in Soedan en omliggende landen om vluchtelingen te helpen met toegang tot drinkwater, eten en medicatie.

Meer uit Buitenland

Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

1 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

1 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

3 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

3 uur geleden
Internationale sterren bij uitvaart Valentino in Rome

ROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.

3 uur geleden
Alle lichamen geborgen na vliegtuigcrash Indonesië

JAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.

4 uur geleden
Polen en EU sturen aggregaten naar door kou getroffen Oekraïne

WARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.

4 uur geleden