Rode Kruis: omstandigheden evacués in Gaza 'precair en onveilig'
GAZA-STAD (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt dat de omstandigheden waaronder burgers in de Gazastrook van het noorden naar het zuiden evacueren "precair en onveilig" zijn. "Mannen, vrouwen en kinderen lopen zwaaiend met witte vlaggen tientallen kilometers langs dode lichamen die op straat liggen en zonder levensbehoeften als voedsel en water", aldus de organisatie in een verklaring.
En: "Het zuidelijke gebied is niet uitgerust om tegemoet te komen aan het enorme aantal mensen dat arriveert met niets anders dan de kleding die ze dragen, en de hoeveelheid humanitaire hulp die binnenkomt is grotendeels onvoldoende."
Eerder zondag werd bekend dat sinds 21 oktober 980 vrachtwagens met hulpgoederen vanuit Egypte zijn aangekomen in de Gazastrook. Voor de oorlog tussen Hamas en Israël uitbrak ontving Gaza zo'n 500 vrachtwagens met hulpgoederen per dag.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
1 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
2 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
2 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geleden