Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis monitort situatie in aanmeldcentrum Ter Apel dagelijks

Rode Kruis monitort situatie in aanmeldcentrum Ter Apel dagelijks

DEN HAAG (ANP) - Noodhulporganisatie Rode Kruis monitort elke dag de situatie in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel in Groningen, laat een woordvoerster weten. Vanaf woensdag middernacht moet het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de uitspraak van de rechter voldoen over het maximumaantal asielzoekers in Ter Apel. "Als basislevensbehoeften in gevaar komen, zullen we kijken wat we kunnen betekenen", aldus de woordvoerster.

De gemeente Westerwolde laat weten nog niet het Rode Kruis in te hoeven schakelen. "Als wij denken dat het om gezondheidsredenen nodig is, doen wij dat, maar op dit moment is daar geen aanleiding voor", zegt een woordvoerster van de gemeente.

Op dit moment is het Rode Kruis niet actief bij Ter Apel, waar de afgelopen dagen steeds rond de 2200 mensen verbleven. Vanaf donderdag mag het maximumaantal van 2000 niet meer worden overschreden. Eind vorig jaar regelde het Rode Kruis nog dekens, matrassen, kussens, douchecabines, shampoo en zeep voor ruim honderd mensen die in wachtkamers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) moesten verblijven toen het in het aanmeldcentrum weer erg druk was. De IND verwerkt de asielaanvragen.

'Continu in gesprek'

Hoeveel mensen op dit moment in Ter Apel verblijven, is nog niet duidelijk. Dinsdagochtend kon het COA geen actuele stand van zaken geven. Maandagochtend verbleven er nog ruim 2200 asielzoekers in het aanmeldcentrum.

Het Rode Kruis zegt verder "continu" in gesprek te zijn met het COA en de gemeenten die opvang voor asielzoekers regelen. "Het is echt afwachten hoe de situatie zich ontwikkelt", zegt de woordvoerster over het niet overschrijden van het maximumaantal asielzoekers per dag. "Op het moment dat het nodig is kan de overheid een beroep op ons doen."

Situatie in 2022

Het Rode Kruis sprong in de zomer van 2022 uit zichzelf bij, toen het aanmeldcentrum overliep. Toen plaatste de organisatie onder meer tenten voor crisisnoodopvang. Ook werd een speciaal servicepunt opgetuigd, waar mensen bijvoorbeeld hun telefoon konden opladen.

Meer uit Binnenland

Maatregelen in Hedel en Kerkdriel tijdens jaarwisseling

HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.

2 uur geleden
Man uit Ede blijft vastzitten voor inrijden op groep mensen

EDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.

3 uur geleden
Politie: geen signalen voor een 'big bang' tijdens jaarwisseling

HILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."

4 uur geleden
Politie zoekt op water naar vermiste tiener Milan

HEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.

5 uur geleden
Droge jaarwisseling verwacht, lokaal buien mogelijk

HOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.

6 uur geleden
Drukte op wegen naar Duitsland, mogelijk veel 'vuurwerkverkeer'

DEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.

6 uur geleden
Tien aanhoudingen om ongeregeldheden Amsterdamse wijk Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.

6 uur geleden