Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: millennials hebben weinig kennis over oorlogsrecht

Rode Kruis: millennials hebben weinig kennis over oorlogsrecht

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse jongeren hebben "schrikbarend weinig" kennis over het humanitair oorlogsrecht. Dat stelt het Rode Kruis na onderzoek onder jongeren tussen de 20 en 35 jaar oud. Van hen weet 25 procent niet dat er regels bestaan over oorlogsvoering. "Het is schokkend dat jongeren hier zo weinig kennis over hebben", zegt Mirjam de Bruin, adviseur humanitair oorlogsrecht bij de hulporganisatie.

Het humanitair oorlogsrecht is vastgelegd in vier verdragen, de Verdragen van Genève. Daarin staat beschreven welke regels gelden tijdens een gewapend conflict. In de verdragen is onder meer opgenomen dat martelen van bijvoorbeeld militairen of gevangenen niet is toegestaan. Toch vindt een kwart van de Nederlandse jongeren dat martelen onder sommige omstandigheden best mag. Het Rode Kruis heeft diezelfde vraag ook neergelegd bij millennials uit verschillende andere landen. Daar vindt 41 procent foltering in sommige situaties acceptabel.

Verder blijkt uit het onderzoek dat driekwart van de ondervraagden vindt dat de hulpverlening in conflictsituaties er in de toekomst anders uit moet gaan zien. Met name psychosociale hulp voor slachtoffers vinden veel jongeren belangrijk.

Meer uit Binnenland

Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

1 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

3 uur geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

6 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

7 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

8 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

10 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

14 uur geleden