Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis meldt dood drie vrijwilligers, waarschijnlijk ebola

Rode Kruis meldt dood drie vrijwilligers, waarschijnlijk ebola

RWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.

Het Rode Kruis gaat ervan uit dat zij bij de eerste eboladoden horen. De drie medewerkers maakten deel uit van een humanitaire missie van de organisatie op 27 maart, toen een aantal overleden personen werd weggebracht. Dat gebeurde in een gebied waar pas later de ebola-uitbraak werd vastgesteld.

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) noemt de epidemie inmiddels een internationale noodsituatie. In Congo zijn tot dusver 177 verdachte eboladoden en zo'n 750 besmettingen. In Oeganda zijn nu vijf mensen besmet nadat zij het virus hadden opgelopen.

Het Rode Kruis zegt "diep bedroefd" te zijn door het verlies van zijn vrijwilligers, die zich "met moed en medemenselijkheid hebben ingezet voor de gemeenschap".

Meer uit Buitenland

Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

5 uur geleden
Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

6 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

7 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

8 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

10 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

10 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

12 uur geleden