Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: meer voedselnood in Nederland door coronacrisis

Rode Kruis: meer voedselnood in Nederland door coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders vragen het Rode Kruis om voedselhulp omdat zij niet genoeg geld hebben om eten te kopen. De laatste weken gaat het steeds vaker om studenten, ondernemers en alleenstaande ouders, merkt de hulporganisatie. Het lukt deze groepen niet om rond te komen door de coronacrisis en daarom schaalt het Rode Kruis de voedselhulp in Nederland op.

Het Rode Kruis bood in mei 2020 voor het eerst voedselhulp aan in de vorm van boodschappenkaarten en voedselpakketten. Het ging toen om 2200 kaarten en pakketten per week. De hulporganisatie moet de voedselhulp de komende weken opschalen naar 6000 boodschappenkaarten per week. Met zo'n kaart, waarop een bepaald geldbedrag staat, kunnen mensen zelf naar de supermarkt om eten uit te kiezen.

"De mensen die hulp krijgen van het Rode Kruis zijn door de coronacrisis hun inkomen kwijtgeraakt en hebben soms schulden, waardoor zij nauwelijks voldoende voedsel kunnen kopen", aldus de organisatie. In 2020 ging het nog vooral om ongedocumenteerden, dak- en thuislozen en arbeidsmigranten, nu komen daar andere groepen bij.

Studenten

Zo kloppen steeds vaker studenten aan. "Zij kunnen door het wegvallen van hun bijbaan het hoofd nauwelijks boven water houden." Maar onder de ontvangers zijn ook ondernemers, "die voorheen een goed salaris hadden als ondernemer of zzp’er, maar door hoge vaste lasten en weinig inkomsten in de problemen zitten", aldus de hulporganisatie.

Als laatste noemt het Rode Kruis alleenstaande ouders, die ook steeds meer moeite hebben rond te komen. De mensen in deze groepen verdienen soms net te veel om voor de reguliere voedselhulp, zoals de voedselbank, in aanmerking te komen.

Het Rode Kruis opende eerder Giro 5125 om geld in te zamelen voor de stijgende voedselnood in de wereld. Het gaat dan om landen als Ethiopië, Zuid-Soedan en Jemen. Omdat ook hier hulp hard nodig is, gaat een deel van het geld naar voedselhulp in Nederland.

Meer uit Binnenland

Milieuorganisaties willen dat bouw A-pier Schiphol stopt

AMSTERDAM (ANP) - Mobilisation for the Environment (MOB), SchipholWatch en Greenpeace Nederland willen dat de bouw van de nieuwe A-pier van Schiphol wordt stilgelegd. Volgens de organisaties vinden de werkzaamheden plaats zonder de juiste natuurvergunning. Daarom hebben ze vrijdag een handhavingsverzoek ingediend tegen de Royal Schiphol Group.

3 uur geleden
Nationaal Rapporteur: meer minderjarigen slachtoffer mensenhandel

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van minderjarige slachtoffers van mensenhandel is vorig jaar sterk gestegen. Het gaat vooral om slachtoffers van criminele uitbuiting, waarbij jongeren bijvoorbeeld hun pinpas ter beschikking stellen voor criminele doeleinden, explosieven plaatsen of worden ingezet voor vervoer of verkoop van drugs. In 2024 zijn er 79 minderjarige slachtoffers gemeld, een stijging van 52 procent vergeleken met het jaar daarvoor.

4 uur geleden
Gewonde bij steekpartij Groningen, nog geen verdachte aangehouden

GRONINGEN (ANP) - Bij een steekincident in de Asingastraat in Groningen is een persoon gewond geraakt en per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Dat meldt de politie Groningen. Het is niet bekend hoe ernstig gewond het slachtoffer is.

6 uur geleden
SCP: partijen beloven actie maar hebben geen langetermijnplannen

DEN HAAG (ANP) - De politieke partijen beloven in hun verkiezingsprogramma's actie op thema's als wonen, zorg en migratie, maar veel van hun voorstellen zijn niet gericht op de lange termijn, stelt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Ook ontbreekt het aan concrete plannen voor de bescherming van de democratische rechtsstaat en hebben niet alle partijen ideeën over hoe verschillende groepen in Nederland op een goede manier met elkaar samen kunnen leven.

9 uur geleden
Genee, Derksen en 'Gijp' winnen tweede Gouden Televizier-Ring

AMSTERDAM (ANP) - Wilfred Genee, Johan Derksen en René van der Gijp hebben donderdagavond voor de tweede keer de Gouden Televizier-Ring gewonnen. De mannen wonnen met 74 procent van de stemmen de belangrijkste Nederlandse televisieprijs met hun programma Vandaag Inside. In 2011 wonnen zij de Ring al eerder, toen met hun programma Voetbal International.

12 uur geleden
Martijn Krabbé wint voor het eerst Televizier-Ring Presentator

AMSTERDAM (ANP) - Martijn Krabbé is de winnaar van de Televizier-Ring Presentator. Krabbé kreeg de prijs in Koninklijk Theater Carré, waar het Gouden Televizier-Ring Gala plaatsvindt. De 57-jarige presentator maakte in januari bekend dat hij uitgezaaide longkanker heeft en niet meer beter wordt.

12 uur geleden
Landelijke ophokplicht pluimvee vanwege vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Landbouw stelt per direct een landelijke ophok- en afschermplicht in voor pluimvee. Vorige week werd op een kippenboerderij in het Drentse Gasselternijveenschemond vogelgriep geconstateerd. Deskundigen hebben deze week geconstateerd dat het risico op vogelgriep is toegenomen. Daarom heeft het ministerie nu besloten dat pluimveehouders hun dieren binnen moeten houden.

17 uur geleden