Rode Kruis inventariseert kwetsbare mensen voor directe hulp
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis komt woensdag met een nieuw initiatief om kwetsbare mensen tijdens de coronacrisis de helpende hand te bieden. Hulpverleners van het Ready2Helpnetwerk komen na aanmelding in actie om te helpen of om een luisterend oor te bieden.
Mensen kunnen ouderen, chronisch zieken of andere kwetsbare mensen in thuisisolatie aanmelden via de website van het Rode Kruis, rodekruis.nl/letopelkaar. Mensen kunnen ook zelf om hulp vragen via de Rode Kruis Hulplijn (070-4455888). Die is afgelopen week al meer dan 12.000 keer gebeld, bijvoorbeeld door mensen die boodschappen of medicijnen nodig hebben maar hun huis niet uit kunnen. Bij het Rode Kruis zijn 20.000 hulpverleners en ruim 70.000 Ready2Helpers aangesloten om directe hulp te bieden.
De hulporganisatie roept alle Nederlanders op te helpen om kwetsbare mensen beter in beeld te krijgen en ze aan te melden als zij dat willen. "Als je tante in Assen woont en jij in Vlissingen, kunnen we ons goed voorstellen dat je het fijn vindt als iemand haar de komende tijd een klein beetje in de gaten houdt’, zegt directeur Marieke van Schaik van het Rode Kruis. "Of als jij zelf ziek bent, maar je je toch ook zorgen maakt over die buurman met een lichamelijke beperking een paar huizen verderop. Als Rode Kruis helpen we in deze noodsituatie graag. We kunnen deze mensen laten merken dat ze er in deze nare situatie niet alleen voor staan."
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De Prins Bernhardsluis in Deventer is opnieuw gesloten vanwege de lage waterstand, meldt de Overijsselse gemeente. De sluis, die de IJssel verbindt met de haven in Deventer, was juist afgelopen dinsdag weer opengegaan na een sluiting van ruim vijf weken. Maar, zegt de gemeente: "Na aanvankelijk een lichte stijging van het waterpeil, is de stand weer op een kritisch punt beland."
57 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toekomst van drinkwater in Nederland wordt bedreigd door pesticiden waar PFAS inzit. Daardoor komt jaarlijks ten minste 21.000 kilo van de PFAS trifluorazijnzuur vrij. Die stof breekt niet af in het milieu en vormt een steeds groter risico voor de bodem, gewassen, grondwater, oppervlaktewater en drinkwater, waarschuwt de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT).
17 uur geledenENTER (ANP) - Nederlanders die donderdag bij het busongeluk in Zwitserland lichtgewond zijn geraakt, met onder andere kneuzingen en breuken, worden vermoedelijk vrijdag uit het ziekenhuis ontslagen. Dat is de verwachting van Eurocross, die de hulpverlening coördineert.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofmaatregelen die het kabinet wil nemen, geven "perspectief op vergunningverlening" en daarmee op een uitweg uit de stikstofcrisis. Dat schrijft landsadvocaat Pels Rijcken in een advies dat minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) vrijdag met de Tweede Kamer heeft gedeeld. Als er weer meer ruimte voor vergunningen komt, zal dat een kwestie van "gebied voor gebied" worden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken stuurt extra mensen naar Zwitserland om te helpen na het busongeluk waarbij vijf Nederlanders het leven verloren. Het gaat om twee medewerkers van een consulair ondersteuningsteam, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na de ministerraad tegen media.
20 uur geledenRIEL/DEN HAAG (ANP) - De politie gaat in vergelijking met andere jaren meer controleren op vuurwerk in de aanloop naar de jaarwisseling. Dat zei korpschef van de Nationale Politie, Janny Knol, vrijdag na afloop van een vuurwerkdemonstratie in het Brabantse Riel. Sinds 1 augustus geldt een algeheel vuurwerkverbod in Nederland.
20 uur geleden