Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis ingezet voor opvang asielzoekers in Ter Apel

Rode Kruis ingezet voor opvang asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is ingeschakeld om de opvang van asielzoekers in Ter Apel te ondersteunen. De hulporganisatie gaat basisvoorzieningen leveren op het terrein van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND), meldt de IND. Door de enorme drukte bij het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moeten asielzoekers al bijna twee maanden 's nachts en nu ook overdag in wachtkamers van de IND verblijven, soms op stoelen en op de grond.

Het Rode Kruis gaat op aanvraag van Vluchtelingenwerk Nederland en onder regie van het COA een tent met douches plaatsen bij het aanmeldcentrum van de IND. Het levert ook extra dekens, luchtbedden, hygiënesets en douchespullen, die mensen die in de wachtkamers verblijven, kunnen gebruiken. Vrijwilligers helpen met onder meer het uitdelen van de spullen. "Mensen gaan niet in tenten verblijven", benadrukte een IND-woordvoerster.

"De inzet van het Rode Kruis is nodig, omdat de wachtkamers van de IND al bijna twee maanden iedere nacht worden ingezet voor opvang van asielzoekers. Sommige mensen brengen meerdere nachten achter elkaar de nacht door op stoelen of op de grond", zegt de IND. "Ook overdag is het inmiddels noodzakelijk om enkele wachtkamers in te zetten voor opvang. De wachtkamers van de IND zijn niet geschikt om er langere tijd te verblijven, wat nu wel gebeurt."

Schrijnend

Directeur-generaal van de IND Rhodia Maas noemt de situatie schrijnend. "Door het tekort aan opvangplekken loopt de hele asielketen vast. De medewerkers in Ter Apel doen wat ze kunnen om mensen te voorzien van basisbehoeften als onderdak, eten en basale hygiëne. Maar onze wachtkamers zijn niet geschikt voor opvang en onze organisatie is hier niet op gericht."

Maas zegt dankbaar te zijn dat het Rode Kruis komt helpen. "Maar dit is geen duurzame oplossing. De IND is verantwoordelijk voor het aanmeldproces in Ter Apel en de verdere asielprocedure. Om dat niet verder vast te laten lopen moeten er nu echt snel extra opvanglocaties beschikbaar komen."

Grens

Volgens Vluchtelingenwerk gaat het al weken niet goed in Ter Apel. "Maar deze week zijn we opnieuw een grens gepasseerd. Door een beddentekort hebben de afgelopen week tientallen asielzoekers op plastic stoelen en op de grond in wachtruimtes geslapen, zonder mogelijkheid om te douchen."

De organisatie doet opnieuw een oproep richting gemeenten en de politiek om extra opvang te creëren. "Het is van het grootste belang dat we als samenleving gezamenlijk verantwoordelijkheid nemen en deze mensen voorzien van veilige, humane omstandigheden waarin ze kunnen herstellen van hun vaak lange reis. De oplossing moet van de politiek komen."

Meer uit Binnenland

Politie arresteert bij inval in Tilburg tien leden van Satudarah

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdag een inval gedaan bij een Tilburgse horecagelegenheid waar leden van de verboden motorclub Satudarah bijeen waren gekomen. Tien mensen zijn aangehouden en ook zijn "aanzienlijke hoeveelheden" contant geld in beslag genomen.

1 uur geleden
Loods met oldtimers en een boot in vlammen op in Franeker

FRANEKER (ANP) - Door een grote brand in een loods in Franeker zijn zeventien oldtimers en een boot verwoest. De brand brak in de loop van vrijdagavond uit en is aan het begin van de nacht nog niet geblust.

3 uur geleden
Verdachte Bolle Jos is in Sierra Leone, bevestigt het OM

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) en de politie zijn er al ruim een halfjaar van op de hoogte dat Jos Leijdekkers, een van de meest gezochte verdachten van Nederland, in het West-Afrikaanse Sierra Leone verblijft. Het OM laat dat weten naar aanleiding van een publicatie door het AD en Follow the Money.

5 uur geleden
Derde verdachte opgepakt om dodelijke schietpartijen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een 17-jarige jongen uit Assen opgepakt die wordt verdacht van betrokkenheid bij de drie dodelijke schietincidenten in Rotterdam-IJsselmonde. Hij is vrijdag aangehouden in zijn woonplaats en zit vast voor verhoor. Wat zijn rol is geweest, wordt volgens de politie verder onderzocht.

6 uur geleden
Grote brand in loods met auto's in Franeker

FRANEKER (ANP) - In een loods in Franeker woedt een zeer grote brand, meldt de veiligheidsregio Fryslân. Het gaat om een uitslaande brand in een loods met auto's.

6 uur geleden
Vogelgriep over Duitse grens, beperking voor één Drents bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Er is vlak over de grens met Duitsland vogelgriep vastgesteld, meldt het Nederlandse ministerie van Landbouw. Duitsland heeft in de 10 kilometer rondom het besmette legbedrijf in de plaats Hoogstede een vervoersverbod ingevoerd. Een klein deel van die beperkingszone valt in Nederland, met daarbinnen één pluimveebedrijf. Ook voor dat bedrijf, gelegen nabij Nieuw-Schoonebeek in de gemeente Emmen, gelden de beperkingen.

8 uur geleden
UWV: fouten bij Wajong-uitkeringen, meer onderzoek nodig

DEN HAAG (ANP) - Uit een eerste steekproef blijkt dat bij zo'n 9 procent van de dossiers van Wajong-uitkeringen fouten zijn gemaakt, meldt het UWV. Er is meer onderzoek nodig, zegt bestuurslid Johanna Hirscher, maar de eerste resultaten laten wel zien "dat er mogelijk nog te veel fouten gemaakt worden in het gehele proces van aanvraag tot en met het besluit van een Wajong-uitkering. Dat moet beter."

9 uur geleden