Rode Kruis: humanitair konvooi in Gazastrook onder vuur genomen
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het Rode Kruis meldt dat een humanitair konvooi in Gaza-Stad onder vuur is genomen. Toch kon het konvooi medische hulpmiddelen naar het al-Shifa-ziekenhuis brengen. Door wie het konvooi is aangevallen, zei het Rode Kruis niet. Een iemand raakte gewond.
Het konvooi bestond uit vijf vrachtwagens en twee voertuigen van het Rode Kruis. Het zou verschillende ziekenhuizen aandoen om noodhulpmiddelen te leveren. Twee vrachtwagens raakten beschadigd door de beschietingen.
Het Rode Kruis speelt een belangrijke rol in het leveren van noodhulp aan de Gazastrook en het evacueren van patiënten en bevrijde gijzelaars uit het Palestijnse gebied. De organisatie werkt daarbij nauw samen met onder andere de Palestijnse Rode Halve Maan.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden