Rode Kruis: hulpverlening in Gazastrook komt langzaam op gang
GAZA/DEN HAAG (ANP) - De hulpverlening in de Gazastrook komt weer langzaam op gang met de toestroom van onder meer brandstof, voedsel en drinkwater. Het Rode Kruis meldt dat hulpverleners van de zusterorganisatie Palestijnse Halve Maan voedsel, medicijnen, dekens, schoenen en winterkleding naar plekken brengen die ondanks de verwoestingen bereikbaar zijn.
Er wordt een veldziekenhuis gebouwd in Gaza-Stad, omdat de meeste ziekenhuizen niet meer functioneren in de Gazastrook. Er wordt ook al gewerkt aan de wederopbouw van het zwaar beschadigde en sinds eind 2023 gesloten Al-Qudsziekenhuis, maar die werkzaamheden duren nog een tijd.
De mensen in de Gazastrook vrezen niet meer constant een nieuw bombardement en zijn daar wat opgelucht over. Maar het verdriet blijft groot door het verlies van familie en vrienden, door verwondingen en verminkingen en de verwoesting van woningen. Het Rode Kruis meldt dat er nog weinig te eten is en de gezondheidszorg minimaal is. Maar er rijden eindelijk veel vrachtwagens met hulpgoederen de Gazastrook in. Dankzij de brandstof kunnen ook bakkerijen weer functioneren.
Voor hopelijk de naaste toekomst heeft het Rode Kruis graafmachines, 60.000 prefabhuizen en 200.000 tenten klaarstaan om Gaza binnen te brengen. Met de graafmachines kunnen wegen worden vrijgemaakt. De tenten en tijdelijke huizen kunnen een onderkomen bieden aan de vele families die hun huis zijn kwijtgeraakt.
Meer uit Buitenland
SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
15 minuten geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
5 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
5 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
7 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
18 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
18 uur geleden