Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: hulpverlening in Gazastrook komt langzaam op gang

Rode Kruis: hulpverlening in Gazastrook komt langzaam op gang

GAZA/DEN HAAG (ANP) - De hulpverlening in de Gazastrook komt weer langzaam op gang met de toestroom van onder meer brandstof, voedsel en drinkwater. Het Rode Kruis meldt dat hulpverleners van de zusterorganisatie Palestijnse Halve Maan voedsel, medicijnen, dekens, schoenen en winterkleding naar plekken brengen die ondanks de verwoestingen bereikbaar zijn.

Er wordt een veldziekenhuis gebouwd in Gaza-Stad, omdat de meeste ziekenhuizen niet meer functioneren in de Gazastrook. Er wordt ook al gewerkt aan de wederopbouw van het zwaar beschadigde en sinds eind 2023 gesloten Al-Qudsziekenhuis, maar die werkzaamheden duren nog een tijd.

De mensen in de Gazastrook vrezen niet meer constant een nieuw bombardement en zijn daar wat opgelucht over. Maar het verdriet blijft groot door het verlies van familie en vrienden, door verwondingen en verminkingen en de verwoesting van woningen. Het Rode Kruis meldt dat er nog weinig te eten is en de gezondheidszorg minimaal is. Maar er rijden eindelijk veel vrachtwagens met hulpgoederen de Gazastrook in. Dankzij de brandstof kunnen ook bakkerijen weer functioneren.

Voor hopelijk de naaste toekomst heeft het Rode Kruis graafmachines, 60.000 prefabhuizen en 200.000 tenten klaarstaan om Gaza binnen te brengen. Met de graafmachines kunnen wegen worden vrijgemaakt. De tenten en tijdelijke huizen kunnen een onderkomen bieden aan de vele families die hun huis zijn kwijtgeraakt.

Meer uit Buitenland

Russische geheime dienst ontdekt spyware op telefoons topfiguren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.

1 uur geleden
Doden bij protest in Kenia tegen quarantainefaciliteit VS

NANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.

2 uur geleden
NASA: reparatie lanceerbasis Blue Origin zal lange tijd duren

NEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.

5 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.

5 uur geleden
Vertragingen op Belgische luchthavens door staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op verschillende Belgische luchthavens zijn vluchten dinsdagochtend vertraagd door een "spontane" staking bij luchtverkeersleider Skeyes. Op Brussels Airport zullen zo'n 25 vluchten later vertrekken dan gepland, in Luik gaat het om zo'n twintig vluchten, melden woordvoerders van de luchthavens. Of vroege vakantievluchten vanuit Charleroi ook vertraging oplopen, is niet duidelijk.

8 uur geleden
Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

14 uur geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

15 uur geleden