Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis hielp 14 miljoen mensen na aardbevingen Turkije en Syrië

Rode Kruis hielp 14 miljoen mensen na aardbevingen Turkije en Syrië

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft na de zware aardbevingen in Turkije en Syrië vorig jaar in de landen hulp geboden aan 14 miljoen mensen. Deze hulp bestond onder meer uit het verstrekken van voedsel, zorg, water en financiële steun. Meer dan 50.000 mensen kwamen om het leven door de ramp in februari vorig jaar.

In Syrië bood het Rode Kruis hulp aan 3,5 miljoen mensen, bijvoorbeeld door water en eten uit te delen maar ook door medische zorg te verlenen. Desondanks spreekt de organisatie van weinig positieve ontwikkelingen. "We zien een zich voortslepende en almaar opstapelende humanitaire crisis, een ramp-op-ramp", aldus de organisatie. "Er is een grote schaarste waardoor prijzen door het dak gaan en het land kampt met sancties en de naweeën van jarenlang conflict en grote verwoestingen van woonwijken en essentiële infrastructuur." In het land leeft 70 procent van de mensen op of onder de armoedegrens. "Ook voor onze eigen mensen geldt dat zij doorgaans onderdeel zijn van die situatie."

Volgens de organisatie bieden 15.000 vrijwilligers en werknemers van de Syrische Rode Halve Maan, onderdeel van het internationale Rode Kruis, hulp in het land.

In Turkije is het een "lange weg" om de situatie te normaliseren, aldus de organisatie. 10,5 miljoen mensen ontvingen daar hulp. Mensen wonen nog veelal in tijdelijke onderkomens. Zo heeft de organisatie het land voorzien van 2880 zogenoemde cabins. Daarin kunnen mensen zelfstandig wonen. Ook zijn vele tienduizenden tenten uitgedeeld. De organisatie deelde daarnaast in de getroffen gebieden 426 miljoen maaltijden en 11,5 miljoen hulpgoederen uit, waaronder keukengerei, dekens, tandenborstels, zeep en kleding. Er werken in het land 76.000 vrijwilligers en bijna 2500 medewerkers van de Turkse Rode Halve Maan.

Giro555 maakte maandag bekend dat 128 miljoen euro binnenkwam voor slachtoffers van de zware aardbevingen. Daarmee was de actie de op twee na grootste Giro555-actie ooit. Giro555 is een samenwerking van verschillende hulporganisaties, waaronder het Rode Kruis.

Meer uit Binnenland

Oprichter en directeur Marjan Minnesma van Urgenda overleden

ZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.

21 minuten geleden
COA: zestig wachtende asielzoekers in aanmeldcentrum toegelaten

TER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).

39 minuten geleden
Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

1 uur geleden
Groningen biedt komende dagen nachtopvang asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.

1 uur geleden
Rode Kruis: zorgen over de komende dagen in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.

3 uur geleden
Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

9 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

12 uur geleden