Rode Kruis hielp 14 miljoen mensen na aardbevingen Turkije en Syrië
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft na de zware aardbevingen in Turkije en Syrië vorig jaar in de landen hulp geboden aan 14 miljoen mensen. Deze hulp bestond onder meer uit het verstrekken van voedsel, zorg, water en financiële steun. Meer dan 50.000 mensen kwamen om het leven door de ramp in februari vorig jaar.
In Syrië bood het Rode Kruis hulp aan 3,5 miljoen mensen, bijvoorbeeld door water en eten uit te delen maar ook door medische zorg te verlenen. Desondanks spreekt de organisatie van weinig positieve ontwikkelingen. "We zien een zich voortslepende en almaar opstapelende humanitaire crisis, een ramp-op-ramp", aldus de organisatie. "Er is een grote schaarste waardoor prijzen door het dak gaan en het land kampt met sancties en de naweeën van jarenlang conflict en grote verwoestingen van woonwijken en essentiële infrastructuur." In het land leeft 70 procent van de mensen op of onder de armoedegrens. "Ook voor onze eigen mensen geldt dat zij doorgaans onderdeel zijn van die situatie."
Volgens de organisatie bieden 15.000 vrijwilligers en werknemers van de Syrische Rode Halve Maan, onderdeel van het internationale Rode Kruis, hulp in het land.
In Turkije is het een "lange weg" om de situatie te normaliseren, aldus de organisatie. 10,5 miljoen mensen ontvingen daar hulp. Mensen wonen nog veelal in tijdelijke onderkomens. Zo heeft de organisatie het land voorzien van 2880 zogenoemde cabins. Daarin kunnen mensen zelfstandig wonen. Ook zijn vele tienduizenden tenten uitgedeeld. De organisatie deelde daarnaast in de getroffen gebieden 426 miljoen maaltijden en 11,5 miljoen hulpgoederen uit, waaronder keukengerei, dekens, tandenborstels, zeep en kleding. Er werken in het land 76.000 vrijwilligers en bijna 2500 medewerkers van de Turkse Rode Halve Maan.
Giro555 maakte maandag bekend dat 128 miljoen euro binnenkwam voor slachtoffers van de zware aardbevingen. Daarmee was de actie de op twee na grootste Giro555-actie ooit. Giro555 is een samenwerking van verschillende hulporganisaties, waaronder het Rode Kruis.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
5 minuten geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
6 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
6 uur geleden