Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis hielp 14 miljoen mensen na aardbevingen Turkije en Syrië

Rode Kruis hielp 14 miljoen mensen na aardbevingen Turkije en Syrië

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft na de zware aardbevingen in Turkije en Syrië vorig jaar in de landen hulp geboden aan 14 miljoen mensen. Deze hulp bestond onder meer uit het verstrekken van voedsel, zorg, water en financiële steun. Meer dan 50.000 mensen kwamen om het leven door de ramp in februari vorig jaar.

In Syrië bood het Rode Kruis hulp aan 3,5 miljoen mensen, bijvoorbeeld door water en eten uit te delen maar ook door medische zorg te verlenen. Desondanks spreekt de organisatie van weinig positieve ontwikkelingen. "We zien een zich voortslepende en almaar opstapelende humanitaire crisis, een ramp-op-ramp", aldus de organisatie. "Er is een grote schaarste waardoor prijzen door het dak gaan en het land kampt met sancties en de naweeën van jarenlang conflict en grote verwoestingen van woonwijken en essentiële infrastructuur." In het land leeft 70 procent van de mensen op of onder de armoedegrens. "Ook voor onze eigen mensen geldt dat zij doorgaans onderdeel zijn van die situatie."

Volgens de organisatie bieden 15.000 vrijwilligers en werknemers van de Syrische Rode Halve Maan, onderdeel van het internationale Rode Kruis, hulp in het land.

In Turkije is het een "lange weg" om de situatie te normaliseren, aldus de organisatie. 10,5 miljoen mensen ontvingen daar hulp. Mensen wonen nog veelal in tijdelijke onderkomens. Zo heeft de organisatie het land voorzien van 2880 zogenoemde cabins. Daarin kunnen mensen zelfstandig wonen. Ook zijn vele tienduizenden tenten uitgedeeld. De organisatie deelde daarnaast in de getroffen gebieden 426 miljoen maaltijden en 11,5 miljoen hulpgoederen uit, waaronder keukengerei, dekens, tandenborstels, zeep en kleding. Er werken in het land 76.000 vrijwilligers en bijna 2500 medewerkers van de Turkse Rode Halve Maan.

Giro555 maakte maandag bekend dat 128 miljoen euro binnenkwam voor slachtoffers van de zware aardbevingen. Daarmee was de actie de op twee na grootste Giro555-actie ooit. Giro555 is een samenwerking van verschillende hulporganisaties, waaronder het Rode Kruis.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Jan van Zanen: Den Haag klaar voor NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - Den Haag is klaar voor de NAVO-top van aankomende week, zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen zaterdag desgevraagd. "Iedere dag vallen er meer puzzelstukjes op de goede plek, wij zijn er klaar voor en ik kijk ernaar uit", aldus Van Zanen die zaterdagochtend een kijkje nam bij een punt waar wijkbewoners van het gebied rond het World Forum kranten konden ophalen, omdat die tijdelijk niet bezorgd worden in het gebied.

21 minuten geleden
Man en vrouw gewond na schietincident bij café in Rotterdam-West

ROTTERDAM (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een 54-jarige man en een 61-jarige vrouw gewond geraakt bij een schietincident in Rotterdam-West. Rond 00.30 uur werd er geschoten bij een café aan de Witte van Haemstedestraat. Een 38-jarige Rotterdammer is aangehouden. De man is er ernstig aan toe, meldt de politie.

1 uur geleden
Met startschot voor Run is Festival op de Ring Amsterdam begonnen

AMSTERDAM (ANP) - Met het hardloopevenement Run op de Ring is het Festival op de Ring van start gegaan. Het festival op de ringweg A10 is een van de grootste evenementen waarmee het 750-jarig bestaan van Amsterdam wordt gevierd.

2 uur geleden
Forse groei bij universitaire lerarenopleidingen

DEN HAAG (ANP) - De universitaire lerarenopleidingen zitten weer in de lift. Dit collegejaar meldden zich bijna 11 procent meer nieuwe studenten aan dan vorig jaar, meldt Universiteiten van Nederland (UNL). Na jaren van teruglopende instroom is dat goed nieuws in een tijd van hardnekkige lerarentekorten, zegt de koepelorganisatie.

4 uur geleden
NRC twee keer in de prijzen op Avond voor Onderzoeksjournalistiek

UTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.

12 uur geleden
Oud-leiders PvdA verzetten zich tegen motie-Piri

DEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israël. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.

12 uur geleden
Quincy Promes na uitlevering door Dubai aangekomen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.

12 uur geleden