Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: helft mensen in en rond Oekraïne in geldnood

Rode Kruis: helft mensen in en rond Oekraïne in geldnood

DEN HAAG (ANP) - Twee jaar nadat de oorlog in Oekraïne uitbrak, blijft vooral financiële steun voor de mensen daar nodig. Dat stelt het Rode Kruis, dat ziet dat steeds meer mensen met schulden kampen. De hulporganisatie schatte in 2022 dat 840 miljoen euro nodig is om noodhulp te geven tot eind volgend jaar. Van dat bedrag is 62 procent gedekt, maar er zijn nog honderden miljoenen euro's nodig om ook de komende jaren te kunnen helpen.

Uit eigen onderzoek blijkt dat meer dan de helft van de mensen in en rond Oekraïne moeite heeft om rond te komen. In de omringende landen leent een derde van de gevluchte mensen geld om te overleven. Spaarpotten zijn vaak leeg, stelt het Rode Kruis, na twee jaar met nauwelijks inkomen, slechte economische vooruitzichten en inflatie.

Ruim 1,1 miljoen mensen kregen via het Rode Kruis hulp via een vast bedrag per maand voor de boodschappen, huur of medische en studiekosten. In twee jaar tijd regelde de organisatie noodhulp voor 18 miljoen mensen in en rond Oekraïne. Voor 2,2 miljoen mensen vond het Rode Kruis een plek bij gastgezinnen. In totaal is 965.000 ton hulpgoederen (zoals kleding, bouwmateriaal, huishoudelijke dingen) uitgedeeld. Verder is aan 1,8 miljoen mensen medische en mentale hulp geboden.

De organisatie probeert vooral ook mensen te bereiken in gebieden waar nog zwaar wordt gevochten. Donaties aan het Rode Kruis blijven essentieel, benadrukt de hulporganisatie.

Meer uit Buitenland

Twee arrestaties om brandstichting Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".

25 minuten geleden
VS hebben vijftienpuntenplan voorgelegd aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.

1 uur geleden
Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

2 uur geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

3 uur geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

4 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

4 uur geleden
Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

8 uur geleden