Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis haalt 6,2 miljoen euro op na aardbeving Marokko

Rode Kruis haalt 6,2 miljoen euro op na aardbeving Marokko

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 6,2 miljoen euro opgehaald voor hulp aan de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Volgens de organisatie kunnen hulpverleners inmiddels steeds beter bij lastig bereikbare dorpen komen.

Vorig week dinsdag was er nog 3,8 miljoen euro opgehaald. Het geld gaat naar de Marokkaanse Rode Halve Maan, de zusterorganisatie van het Rode Kruis, die noodhulp verleent. "Vanuit steden als Agadir en Marrakech vertrekken constant vrachtwagens met noodhulpgoederen om mensen in afgelegen dorpen te bereiken. Zo vertrokken onlangs vijftien vrachtwagens met tenten, dekens, matrassen, jerrycans, kleding en voedsel naar het rampgebied." Ook geven de hulpverleners medische en psychosociale hulp en assisteren ze reddingsdiensten.

Hoewel de afgelegen plekken in het Atlasgebergte steeds beter te bereiken zijn, zijn er vanwege de gevaarlijke wegen nog altijd dorpjes waar hulpverleners niet kunnen komen. "Het is essentieel dat ook daar zo snel mogelijk hulp komt", aldus het Rode Kruis. Een van de prioriteiten van de hulporganisatie is onderdak. "Er wordt regen verwacht en in de komende weken zal het geleidelijk steeds kouder worden, wat vooral in de bergen tot gevaarlijke situaties kan leiden."

Bij de zware aardbeving zijn bijna 3000 mensen omgekomen. Gironummer 6868 blijft ook in de komende tijd geopend voor donaties voor Marokko.

Meer uit Binnenland

Picnic roept runderbavette terug om E. coli bacterie

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt en bezorgdienst Picnic waarschuwt klanten de premium runderbavette van leverancier 't Slagershuys niet te eten. Het product kan de schadelijke STEC bacterie, een soort E. coli, bevatten.

1 uur geleden
Astrid Holleeder: Afwezigheid in RTL Tonight had veiligheidsreden

HILVERSUM (ANP) - Dat Astrid Holleeder de laatste maanden niet te zien was in RTL Tonight, dat haar als vaste duider had aangetrokken, had te maken met haar veiligheid. Dat vertelt zij in RTL Boulevard.

1 uur geleden
Moslims in Nederland beginnen aan vastenmaand ramadan

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse moslims beginnen aan de ramadan. De eerste dag van de vastenmaand, die elk jaar op een ander moment begint, werd dinsdag vastgesteld in Saudi-Arabië. Dit startpunt wordt door veel Nederlandse moslims gevolgd. Zij beginnen woensdag. Voor onder anderen Turks-Nederlandse moslims stond het begin van de ramadan al eerder vast aan de hand van berekeningen: hun vastentijd begint donderdag.

3 uur geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

6 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

8 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

9 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak over gooien paal op Feyenoord-medewerker

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie in Rotterdam gaat in hoger beroep in de zaken tegen twee verdachten die een zware paal op een supportersbegeleider van Feyenoord gooiden. Dat gebeurde na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

9 uur geleden