Rode Kruis haalt 1,2 miljoen euro op na aardbeving in Marokko
DEN HAAG (ANP) - Tot nu toe is 1,2 miljoen euro binnengekomen bij het Rode Kruis voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Voor de donaties heeft de hulporganisatie zaterdagmiddag het gironummer 6868 geopend.
Zondagmiddag stond de teller nog op ruim 6 ton. Het geld gaat naar de Marokkaanse Rode Halve Maan, de zusterorganisatie van het Rode Kruis, die momenteel hulp verleent in het rampgebied.
De zware aardbeving ten zuiden van Marrakech van vrijdag kostte al aan zo'n 2500 mensen het leven en een vergelijkbaar aantal mensen raakte gewond. Volgens het Rode Kruis komt de hulpverlening op gang in het getroffen gebied, dat bergachtig en onherbergzaam is. Enkele belangrijke wegen zijn vrijgemaakt, laat de organisatie weten. "Hulpverleners van de Marokkaanse Rode Halve Maan doen er alles aan om in het hele gebied hulp te verlenen. Getroffenen hebben dringend voedsel, onderdak en water nodig."
Marathon
De hulpverleners helpen met de zoek- en reddingsacties, bieden medische en psychosociale hulp, brengen gewonde mensen naar een ziekenhuis en delen voedsel, schoon drinkwater en dekens uit. Ook wordt al gedacht aan de langere termijn. "De juiste hulp verlenen is geen sprint, maar een marathon", zegt Derk Segaar, hoofd Internationale Hulp van het Rode Kruis. "We brengen in kaart welke hulp er allemaal nodig is, welke goederen er al in Marokko zijn en wat er uit het buitenland moet komen."
Nederland heeft hulp aangeboden aan Marokko, maar de autoriteiten hebben tot nu toe alleen hulp aanvaard van Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol wordt om 10.00 uur weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. Het zal nog wel even duren voordat alle treinen ook echt weer volgens dienstregeling rijden.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer in Groningen, Friesland en Drenthe kan tot 12.00 uur niet worden opgestart vanwege het weer in de regio, meldt spoorbeheerder ProRail. Eerder was de verwachting dat er tot zeker 11.00 uur geen treinen zouden rijden.
38 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Pakketbezorger DHL heeft in het noorden van het land de bezorging tijdelijk volledig stilgelegd vanwege de code rood die daar geldt. Zowel de pakketbezorging als de bevoorrading van sorteercentra is uit veiligheidsoverwegingen gestaakt in Friesland, Groningen en Drenthe. In Flevoland en Overijssel, waar code oranje geldt, wordt er alleen bezorgd "als de lokale weersomstandigheden dit toelaten", meldt een woordvoerder.
55 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De code rood die in de nacht van dinsdag op woensdag is afgegeven voor de noordelijke provincies, geldt nu tot 12.00 uur. Eerder was de eindtijd 10.00 uur. Er is verraderlijke gladheid door ijzel, legt het KNMI uit, waardoor er grote kans is op ongelukken. "Ga niet de weg op."
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Wegenwacht van de ANWB kan woensdagochtend niet rijden in het noorden van Nederland, meldt een woordvoerder. Door de spekgladde wegen in Drenthe, Friesland en Groningen kunnen medewerkers van de dienst de weg niet op. Dat is zo voor het gebied ten noorden van Assen.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Ambulances in Drenthe en een deel van Friesland rijden woensdagochtend, zegt een woordvoerster van UMCG Ambulancezorg. In de noordelijke provincies geldt code rood vanwege gladheid.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het treinverkeer rond Schiphol ligt woensdagochtend stil nadat in een schakelkast van een perron op het treinstation van de luchthaven kortsluiting was ontstaan. Aanvankelijk leek het erop dat nog wel een aantal treinen konden rijden, maar ProRail en NS lieten rond 07.15 uur weten dat uit veiligheidsoverwegingen het volledige treinverkeer rond de luchthaven is stilgelegd.
2 uur geleden