Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis haalt 1,2 miljoen euro op na aardbeving in Marokko

Rode Kruis haalt 1,2 miljoen euro op na aardbeving in Marokko

DEN HAAG (ANP) - Tot nu toe is 1,2 miljoen euro binnengekomen bij het Rode Kruis voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Voor de donaties heeft de hulporganisatie zaterdagmiddag het gironummer 6868 geopend.

Zondagmiddag stond de teller nog op ruim 6 ton. Het geld gaat naar de Marokkaanse Rode Halve Maan, de zusterorganisatie van het Rode Kruis, die momenteel hulp verleent in het rampgebied.

De zware aardbeving ten zuiden van Marrakech van vrijdag kostte al aan zo'n 2500 mensen het leven en een vergelijkbaar aantal mensen raakte gewond. Volgens het Rode Kruis komt de hulpverlening op gang in het getroffen gebied, dat bergachtig en onherbergzaam is. Enkele belangrijke wegen zijn vrijgemaakt, laat de organisatie weten. "Hulpverleners van de Marokkaanse Rode Halve Maan doen er alles aan om in het hele gebied hulp te verlenen. Getroffenen hebben dringend voedsel, onderdak en water nodig."

Marathon

De hulpverleners helpen met de zoek- en reddingsacties, bieden medische en psychosociale hulp, brengen gewonde mensen naar een ziekenhuis en delen voedsel, schoon drinkwater en dekens uit. Ook wordt al gedacht aan de langere termijn. "De juiste hulp verlenen is geen sprint, maar een marathon", zegt Derk Segaar, hoofd Internationale Hulp van het Rode Kruis. "We brengen in kaart welke hulp er allemaal nodig is, welke goederen er al in Marokko zijn en wat er uit het buitenland moet komen."

Nederland heeft hulp aangeboden aan Marokko, maar de autoriteiten hebben tot nu toe alleen hulp aanvaard van Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten.

Meer uit Binnenland

Burgemeesters mogen demonstraties tegen abortus beperken

DEN HAAG (ANP) - Mensen mogen demonstreren tegen abortus, maar burgemeesters mogen bepalen dat dit niet direct bij de ingang van een kliniek gebeurt. Een protestvak moet wel "binnen zicht- en gehoorafstand" van een kliniek zijn. De Raad van State heeft dat woensdag bepaald.

4 minuten geleden
Cultuursector bezorgd over bezuinigingen bij NPO

AMSTERDAM (ANP) - De taskforce culturele en creatieve sector, een samenwerking van ruim honderd branche-, beroeps- en belangenorganisaties, maakt zich zorgen over het verdwijnen van veel culturele programmering bij de publieke omroep. De sector wordt hierdoor hard geraakt, waarschuwt de taskforce in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Ruime meerderheid van de jongeren heeft geldzorgen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de jongeren in Nederland maakt zich zorgen over geld, waardoor ze ook zorgen hebben over de toekomst en zich gestrest voelen en onzeker zijn. Dat staat in een onderzoek van State of Youth NL, een initiatief van KidsRights.

3 uur geleden
Partij voor de Dieren wil handhavingsverzoek zeeleeuwen Artis

AMSTERDAM (ANP) - De leefomstandigheden en het welzijn van de zeeleeuwen in dierentuin Artis zijn niet verbeterd. Dat blijkt volgens de Amsterdamse afdeling van de Partij voor de Dieren uit nieuwe beelden. De Partij voor de Dieren heeft daarom een formeel handhavingsverzoek gedaan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

9 uur geleden
Burgemeester Terneuzen vertrekt definitief na ruzie over azc

TERNEUZEN (ANP) - Erik van Merrienboer vertrekt definitief als burgemeester van Terneuzen. De provincie gaat op zoek naar een waarnemer. Dat heeft de commissaris van de Koning in Zeeland, Hugo de Jonge, dinsdagavond laat gezegd na een besloten vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen.

10 uur geleden
Politie zoekt Nederlanders om doodgeschoten meisje (11) in België

AMSTERDAM (ANP) - De politie zoekt twee vermoedelijk Nederlandse mannen die mogelijk meer weten over de omstandigheden rond de dood van een 11-jarig meisje in België. Dat gebeurde op 9 januari 2023. Een woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen werd toen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. Het meisje kwam om, haar vader (58) en zussen van 13 en 18 jaar raakten lichtgewond.

13 uur geleden
Excuses Wiersma voor gebrek aan informatie over uitstel verbod

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma heeft de Tweede Kamer excuses aangeboden omdat ze niet heeft laten weten dat het haar niet lukte om het stroomstootverbod in de veehouderij in te voeren op 1 juli 2025. Dat deed ze in het debat over de kwestie nadat er ongeduld uit de Kamer had geklonken. "Het is heel stom" en "dat had wel gemoeten, dat is een fout", gaf de BBB-minister toe.

13 uur geleden