Rode Kruis haalt 1,2 miljoen euro op na aardbeving in Marokko
DEN HAAG (ANP) - Tot nu toe is 1,2 miljoen euro binnengekomen bij het Rode Kruis voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko. Voor de donaties heeft de hulporganisatie zaterdagmiddag het gironummer 6868 geopend.
Zondagmiddag stond de teller nog op ruim 6 ton. Het geld gaat naar de Marokkaanse Rode Halve Maan, de zusterorganisatie van het Rode Kruis, die momenteel hulp verleent in het rampgebied.
De zware aardbeving ten zuiden van Marrakech van vrijdag kostte al aan zo'n 2500 mensen het leven en een vergelijkbaar aantal mensen raakte gewond. Volgens het Rode Kruis komt de hulpverlening op gang in het getroffen gebied, dat bergachtig en onherbergzaam is. Enkele belangrijke wegen zijn vrijgemaakt, laat de organisatie weten. "Hulpverleners van de Marokkaanse Rode Halve Maan doen er alles aan om in het hele gebied hulp te verlenen. Getroffenen hebben dringend voedsel, onderdak en water nodig."
Marathon
De hulpverleners helpen met de zoek- en reddingsacties, bieden medische en psychosociale hulp, brengen gewonde mensen naar een ziekenhuis en delen voedsel, schoon drinkwater en dekens uit. Ook wordt al gedacht aan de langere termijn. "De juiste hulp verlenen is geen sprint, maar een marathon", zegt Derk Segaar, hoofd Internationale Hulp van het Rode Kruis. "We brengen in kaart welke hulp er allemaal nodig is, welke goederen er al in Marokko zijn en wat er uit het buitenland moet komen."
Nederland heeft hulp aangeboden aan Marokko, maar de autoriteiten hebben tot nu toe alleen hulp aanvaard van Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming heeft rond oud en nieuw ruim 300 meldingen ontvangen van vermiste huisdieren, gewonde dieren en andere incidenten. 34 meldingen werden gedaan tijdens nieuwjaarsnacht. Dat is een lichte stijging ten opzichte van vorig jaar. In totaal rukte de Dierenambulance meer dan 150 keer uit, meldt de organisatie.
5 uur geleden