Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis gaat voedselboxen uitdelen

Rode Kruis gaat voedselboxen uitdelen

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis gaat voedselboxen uitdelen aan mensen die door de coronacrisis moeite hebben om rond te komen. De boxen worden gevuld met verse producten die boeren momenteel niet kunnen exporteren of afzetten via de horeca.

Het Rode Kruis heeft voor de hulpactie de handen ineengeslagen met boeren die met een voorraadoverschot zitten. Hun producten worden naar een centraal punt in Nederland gebracht, waar de voedselboxen worden samengesteld. Vrijwilligers van de hulporganisatie bezorgen de voedselboxen vervolgens door heel Nederland, kondigt het Rode Kruis donderdag aan. Met de inhoud van de pakketten kunnen mensen twee tot drie warme maaltijden maken voor twee personen.

De voedselboxen zijn bedoeld voor mensen die extra kwetsbaar zijn tijdens de coronacrisis. "Bijvoorbeeld omdat zij hun baan zijn kwijtgeraakt en niet in aanmerking komen voor andere hulp of de weg naar de hulp niet goed weten te vinden", legt een woordvoerster van het Rode Kruis uit. "Denk aan arbeidsmigranten, ongedocumenteerden en gezinnen die vanwege verlies aan inkomen nauwelijks het hoofd boven water kunnen houden. Het Rode Kruis wil met deze voedselboxen een duurzame oplossing bieden voor mensen die tijdelijk tussen wal en schip vallen."

De actie wordt gefinancierd met de donaties en opbrengsten van de inzamelingsactie 3FM Serious Request: Never Walk Alone. Tot en met zaterdag draaien dj's van 3FM verzoekplaten die luisteraars tegen betaling kunnen aanvragen.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt dood vrouw in Eindhoven, man aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.

1 uur geleden
Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

2 uur geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

4 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Schiermonnikoog, vijf gewonden

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.

4 uur geleden
Weeronline: Boelo is officieel eerste herfststorm van 2026

HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.

6 uur geleden
Walibi sluit scarezones eerder na vechtpartijen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.

9 uur geleden
Harde wind zorgt op verschillende plekken voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.

11 uur geleden