Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: duizenden kijkers Telegram-video's voor Oekraïners

Rode Kruis: duizenden kijkers Telegram-video's voor Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Video's op drie Telegram-accounts die het Rode Kruis onlangs opende voor het informeren van vluchtelingen uit Oekraïne, zijn al door duizenden mensen bekeken. De hulporganisatie deelt op de accounts in het Oekraïens, Russisch en Engels informatie over de aangeboden hulp in Nederland.

Op de kanalen zijn onder meer video's te vinden over hoe mensen onderdak kunnen krijgen na aankomst in Nederland, hoe reizen met het openbaar vervoer werkt, hoe mensen aan leefgeld en medische hulp kunnen komen en hoe ze zich kunnen laten registreren. Ook is informatie gedeeld over het luchtalarm dat in in Nederland maandelijks wordt getest.

Het Rode Kruis heeft het aanbod op de kanalen gebaseerd op de meest gestelde vragen die binnenkomen via de Whatsapp-hulplijnen van de organisatie. Inmiddels zijn meerdere video's en berichten op Telegram bijna 17.500 keer bekeken, aldus de hulporganisatie.

"Telegram, een dienst vergelijkbaar met Whatsapp, is de populairste berichten-app van Oekraïne", verklaart de organisatie de actie. Op de Whatsapp-hulplijnen zijn tot dusver meer dan 14.000 berichten binnengekomen. De telefonische informatielijn kreeg tot dusver meer dan 2000 telefoontjes.

Meer uit Binnenland

Protest tegen Iraans regime bij ambassade in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.

43 minuten geleden
Ziekenhuis aansprakelijk nadat gynaecoloog eigen zaad gebruikte

LEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.

1 uur geleden
Verbouwing Leiden Centraal op komst, gaat 674 miljoen euro kosten

LEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.

2 uur geleden
Treinverkeer van en naar Breda rijdt weer na urenlange storing

BREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."

2 uur geleden
Misbruik beheerste leven verdachte Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.

3 uur geleden
Recordaantal incidenten in 2025 met personen met verward gedrag

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.

6 uur geleden
Treinstoring bij Breda duurt langer dan verwacht

BREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.

6 uur geleden