Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: dringend geld nodig voor hulp bij natuurrampen

Rode Kruis: dringend geld nodig voor hulp bij natuurrampen

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft "dringend geld nodig" om noodhulp te verlenen bij natuurrampen die de afgelopen tijd wereldwijd plaatsvonden. De hulporganisatie opent daarom giro 6868 en wil zo 70 miljoen euro ophalen. Het gaat onder meer om rampen in Midden-Amerika en de Filipijnen die tientallen miljoenen mensen troffen.

Naar Honduras, Nicaragua en Guatemala heeft het Rode Kruis al 98 ton aan hulpgoederen gestuurd vanwege de verwoestingen die orkaan Eta heeft aangericht. Dan gaat het om dekzeilen, toiletspullen, jerrycans, schoonmaakartikelen, keukengerei en muskietennetten. "Maar meer is nodig", stelt het Rode Kruis dat denkt in totaal 18,5 miljoen euro nodig te hebben voor de hele hulpoperatie die minstens anderhalf jaar gaat duren.

Op de Filipijnen liet tyfoon Goni een spoor van vernieling achter. "In verschillende gebieden werd bijna 90 procent van de huizen verwoest, bijvoorbeeld in Virac op het eiland Catanduanes", aldus de hulporganisatie. Daarbovenop kwam deze week nog tyfoon Vamco. Verder noemt het Rode Kruis nog Vietnam en Soedan die te kampen hebben met enorme overstromingen.

"Dit zijn rampen waar we in Nederland in deze coronatijd misschien niet veel over hebben gehoord maar de schade is enorm", zegt Juriaan Lahr, hoofd Internationale Hulp van het Rode Kruis. "Tegelijkertijd hebben we in al deze landen te maken met de coronapandemie, het Rode Kruis verleent dus al coronahulp. Dit is een ramp op een ramp, er wordt veel gevraagd van de bevolking maar ook van de hulpverleners van het Rode Kruis in deze tijden."

Meer uit Binnenland

Treinen rijden weer tussen Venray en Boxmeer

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden maandagochtend weer treinen. Dat blijkt uit de reisplanner en reisinformatie van Arriva. Het treinverkeer op het traject lag sinds donderdag opnieuw stil vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.

34 minuten geleden
Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

14 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

17 uur geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

17 uur geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

19 uur geleden
Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

22 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

22 uur geleden