Rode Kruis doet oproep te doneren voor hulp aan Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 40 miljoen euro nodig om mensen in Oekraïne de winter door te helpen en doet een oproep aan donateurs. Het land gaat volgens het Rode Kruis een zware winter tegemoet. "Aanhoudende aanvallen op energievoorzieningen en stijgende voedselprijzen in combinatie met de naderende kou zorgen voor grote problemen."
De oproep richt zich naast donateurs ook tot overheden, organisaties en bedrijven. "Oekraïne is eigenlijk een beetje van de radar verdwenen", legt een woordvoerder van het Rode Kruis uit. "Dit terwijl het geld voor hulpverlening opraakt." 60 procent van de bevolking kon vorige winter niet voldoende eten kopen. De economie in het door oorlog geteisterde land heeft het al tijden zwaar.
De organisatie wil deze winter bijna 500.000 Oekraïners helpen. Het gaat om mensen in kwetsbare situaties die het Rode Kruis helpt met voedsel, financiën, isolatiematerialen en noodpakketten. Daarnaast herstelt het Rode Kruis water- en energievoorzieningen, onder meer voor gemeenschappen rond de frontlinies. Daarvoor is 40 miljoen euro nodig.
Het totale aantal mensen dat hulp nodig heeft in het land, bijvoorbeeld door voedselschaarste, is volgens het Rode Kruis te groot om bij te staan. Het gaat om miljoenen mensen. De organisatie vraagt mensen om Oekraïne niet te vergeten, "nu mensen voor het vierde jaar op rij vaak letterlijk in de kou zitten".
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
14 uur geleden