Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: doden bij beschieting rond kantoor in Gaza

Rode Kruis: doden bij beschieting rond kantoor in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een beschieting vrijdag in Gaza zijn volgens het Internationale Comité van het Rode Kruis 22 mensen omgekomen. Ook raakte een gebouw van het Rode Kruis beschadigd. De slachtoffers hadden hun toevlucht rond het gebouw gezocht.

Het ministerie van Volksgezondheid van Gaza, dat door Hamas wordt bestuurd, maakte eerder melding van 25 doden en 50 geworden bij een beschieting door het Israëlische leger op een tentenkamp in Al-Mawasi. Het kamp is opgetrokken rond een basis van het Rode Kruis.

"Projectielen van zwaar kaliber landden vrijdagmiddag binnen enkele meters van het kantoor en de woningen van het Internationale Comité van het Rode Kruis", aldus een verklaring van het Rode Kruis op X.

22 doden

"Het schieten zo gevaarlijk dicht bij humanitaire gebouwen die duidelijk gemarkeerd zijn met het embleem van het Rode Kruis, brengt de levens van burgers en Rode Kruis-personeel in gevaar", aldus de organisatie.

Het Rode Kruis zei er niet bij wie de projectielen had afgevuurd. De lichamen van de omgekomen slachtoffers en 45 gewonden werden naar een nabijgelegen veldhospitaal van het Rode Kruis gebracht.

Onderzoek

Een woordvoerder van het Israëlische leger zei tegen persbureau AFP dat er "geen aanwijzingen zijn" dat Israëlische troepen betrokken waren bij de dodelijke aanval. "Uit een eerste onderzoek blijkt dat er geen aanwijzingen zijn dat het IDF een aanval heeft uitgevoerd op humanitair gebied in Al-Mawasi. Het incident wordt verder onderzocht."

Meer uit Buitenland

Kremlin: Rusland vecht door tot doelen in Oekraïne bereikt zijn

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.

59 minuten geleden
Zelensky: zonder datum EU-toetreding zal Poetin Europa verdelen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.

1 uur geleden
EU-kopstukken in Kyiv: agressor mag niet beloond worden

KYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.

1 uur geleden
Europese leiders in Kyiv voor herdenking Russische invasie 2022

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.

2 uur geleden
Doden bij crash legerhelikopter in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.

3 uur geleden
Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

3 uur geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

6 uur geleden