Rode Kruis: doden bij beschieting rond kantoor in Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een beschieting vrijdag in Gaza zijn volgens het Internationale Comité van het Rode Kruis 22 mensen omgekomen. Ook raakte een gebouw van het Rode Kruis beschadigd. De slachtoffers hadden hun toevlucht rond het gebouw gezocht.
Het ministerie van Volksgezondheid van Gaza, dat door Hamas wordt bestuurd, maakte eerder melding van 25 doden en 50 geworden bij een beschieting door het Israëlische leger op een tentenkamp in Al-Mawasi. Het kamp is opgetrokken rond een basis van het Rode Kruis.
"Projectielen van zwaar kaliber landden vrijdagmiddag binnen enkele meters van het kantoor en de woningen van het Internationale Comité van het Rode Kruis", aldus een verklaring van het Rode Kruis op X.
22 doden
"Het schieten zo gevaarlijk dicht bij humanitaire gebouwen die duidelijk gemarkeerd zijn met het embleem van het Rode Kruis, brengt de levens van burgers en Rode Kruis-personeel in gevaar", aldus de organisatie.
Het Rode Kruis zei er niet bij wie de projectielen had afgevuurd. De lichamen van de omgekomen slachtoffers en 45 gewonden werden naar een nabijgelegen veldhospitaal van het Rode Kruis gebracht.
Onderzoek
Een woordvoerder van het Israëlische leger zei tegen persbureau AFP dat er "geen aanwijzingen zijn" dat Israëlische troepen betrokken waren bij de dodelijke aanval. "Uit een eerste onderzoek blijkt dat er geen aanwijzingen zijn dat het IDF een aanval heeft uitgevoerd op humanitair gebied in Al-Mawasi. Het incident wordt verder onderzocht."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
2 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
4 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
6 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
6 uur geleden