Rode Kruis: doden bij beschieting rond kantoor in Gaza
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een beschieting vrijdag in Gaza zijn volgens het Internationale Comité van het Rode Kruis 22 mensen omgekomen. Ook raakte een gebouw van het Rode Kruis beschadigd. De slachtoffers hadden hun toevlucht rond het gebouw gezocht.
Het ministerie van Volksgezondheid van Gaza, dat door Hamas wordt bestuurd, maakte eerder melding van 25 doden en 50 geworden bij een beschieting door het Israëlische leger op een tentenkamp in Al-Mawasi. Het kamp is opgetrokken rond een basis van het Rode Kruis.
"Projectielen van zwaar kaliber landden vrijdagmiddag binnen enkele meters van het kantoor en de woningen van het Internationale Comité van het Rode Kruis", aldus een verklaring van het Rode Kruis op X.
22 doden
"Het schieten zo gevaarlijk dicht bij humanitaire gebouwen die duidelijk gemarkeerd zijn met het embleem van het Rode Kruis, brengt de levens van burgers en Rode Kruis-personeel in gevaar", aldus de organisatie.
Het Rode Kruis zei er niet bij wie de projectielen had afgevuurd. De lichamen van de omgekomen slachtoffers en 45 gewonden werden naar een nabijgelegen veldhospitaal van het Rode Kruis gebracht.
Onderzoek
Een woordvoerder van het Israëlische leger zei tegen persbureau AFP dat er "geen aanwijzingen zijn" dat Israëlische troepen betrokken waren bij de dodelijke aanval. "Uit een eerste onderzoek blijkt dat er geen aanwijzingen zijn dat het IDF een aanval heeft uitgevoerd op humanitair gebied in Al-Mawasi. Het incident wordt verder onderzocht."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
10 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
4 uur geleden