Rode Kruis: coronasituatie in Indonesië aan rand van catastrofe
JAKARTA (ANP/RTR) - De besmettelijke Delta-variant grijpt snel om zich heen in Indonesië en leidt ertoe dat het land het punt van een "catastrofe" nadert, zei het Rode Kruis dinsdag. De afgelopen dagen heeft het Zuidoost-Aziatische land een recordaantal van meer dan 20.000 dagelijkse besmettingen gemeld. De sterk overdraagbare virusvarianten en het toegenomen reizen vanwege de islamitische vastenmaand wakkeren een nieuwe virusgolf aan.
"Elke dag zien we deze Delta-variant Indonesië dichter bij de rand van een Covid-19-catastrofe brengen", aldus Jan Gelfand, hoofd van de Indonesische delegatie van de Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen. Die dringt aan op een betere, wereldwijde toegang tot coronavaccins.
Nu het aantal infecties tot ongekende hoogte stijgt klinkt de roep van gezondheidswerkers om strengere coronamaatregelen steeds luider. De Indonesische minister van Volksgezondheid zou hebben aangedrongen op scherpere controles, melden bronnen aan persbureau Reuters. Ziekenhuizen in gebieden waar het virus rondwaart, waaronder de hoofdstad Jakarta, zitten vol en moeten steeds vaker nieuwe patiënten weigeren aan de poort.
Beperkingen
Indonesië hoopt via massale vaccinaties het virus te overwinnen. Maar tot nu toe hebben slechts 13,3 miljoen van de 181,5 miljoen Indonesiërs die voor inenting in aanmerking komen de vereiste twee prikken in de bovenarm gekregen. Japan heeft het land in juli twee miljoen AstraZeneca-vaccins beloofd, zei de Indonesische minister Retno Marsudi van Buitenlandse Zaken dinsdag. Tot nu toe heeft het land 104 miljoen doses ontvangen.
De Singaporese krant The Straits Times meldde dinsdag dat de Indonesische regering deze week beperkingen oplegt voor het dineren in restaurants en voor binnenlandse vliegreizen. Een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid die werd gevraagd om bevestiging van het nieuws zei: "Wacht op de officiële aankondiging."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
8 uur geleden