Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis: burgerslachtoffers door geweld in Nagorno-Karabach

Rode Kruis: burgerslachtoffers door geweld in Nagorno-Karabach

JEREVAN (ANP/DPA) - Onder de slachtoffers van het opgelaaide geweld in Nagorno-Karabach in het zuiden van de Kaukasus zijn volgens het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) ook burgers. De organisatie riep alle bij het gewapende conflict betrokken partijen op de bevolking en de infrastructuur te beschermen.

Het neutrale ICRC, opgericht in 1863, ziet in conflictgebieden onder meer toe op de naleving van mensenrechten en coördineert humanitaire hulp. Medewerkers zijn sinds 1992 aanwezig in de regio. Ze helpen mensen die bij de demarcatielijn tussen Armenië en Azerbeidzjan wonen en bemiddelen bij onenigheid tussen de verschillende kampen. Zondag escaleerde de situatie en braken er gewelddadigheden uit.

Azerbeidzjaanse legereenheden claimden in de afgescheiden regio Nagorno-Karabach zestien Armeense rebellen te hebben gedood. Ook zouden er meer dan honderd gewonden zijn gevallen. Zowel de autoriteiten in Bakoe (Azerbeidzjan) als Jerevan (Armenië) bevestigden dat er volgens de eerste berichten ook burgerslachtoffers zijn.

De autoriteiten in Azerbeidzjan meldden later dat vijf leden van een familie zijn omgekomen door bombardementen van Armeense troepen.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

4 minuten geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

17 minuten geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

21 minuten geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

23 minuten geleden
Israël komt met nieuwe evacuatiebevelen Zuid-Libanon

BEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.

1 uur geleden
Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

6 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

7 uur geleden