Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis bezoekt Oekraïense en Russische krijgsgevangenen

Rode Kruis bezoekt Oekraïense en Russische krijgsgevangenen

GENÈVE (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft de afgelopen weken Oekraïense en Russische krijgsgevangenen kunnen bezoeken. De medewerkers konden controleren hoe het met hen gaat en hoe ze behandeld worden.

"Deze bezoeken zijn belangrijk voor het behouden van de menselijkheid te midden van de wreedheid van het internationaal gewapend conflict", zei Mirjana Spoljaric, president van het ICRC. Ze hoopt dat het Rode Kruis toegang krijgt tot alle krijgsgevangenen en dat het in de toekomst mogelijk wordt om hen vaker te bezoeken.

De medewerkers deelden na de ontmoeting met de familie van de mensen die vastzitten hoe het met hen gaat. Ze geven berichten aan elkaar door, maar ook verzoeken om bijvoorbeeld sigaretten en nieuwe sokken. De hulpverleners hadden ook warme kleren, dekens en boeken voor de gevangenen meegenomen. De organisatie bericht niet over slechte omstandigheden bij beide landen.

Sinds de Russische invasie in Oekraïne heeft het Rode Kruis meermaals bemiddeld tussen de twee landen over het uitwisselen van gevangenen. De strikt neutrale organisatie benadrukt dat conflictpartijen verplicht zijn Rode Kruismedewerkers toegang te verlenen tot krijgsgevangenen, zoals vastgelegd in internationale verdragen.

Meer uit Buitenland

IS-gelieerde strijders doden 15 mensen bij aanval in Congo

KINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.

1 uur geleden
Saoedi-Arabië wil forum organiseren om kwestie Jemen op te lossen

CAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.

1 uur geleden
Meerdere doden door aardbeving met kracht van 6.5 in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.

3 uur geleden
11 doden bij ongeluk tussen bus en vrachtwagen in Zuid-Brazilië

SAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.

4 uur geleden
Zelensky wijst Mychajlo Fedorov aan als nieuwe defensieminister

KYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.

7 uur geleden
Eigenaar Zwitserse bar: meerdere controles, voldoet aan de normen

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.

9 uur geleden
Spanje ziet migratie met 40 procent terugvallen

MADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.

10 uur geleden