Rode Kruis bezoekt Oekraïense en Russische krijgsgevangenen
GENÈVE (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft de afgelopen weken Oekraïense en Russische krijgsgevangenen kunnen bezoeken. De medewerkers konden controleren hoe het met hen gaat en hoe ze behandeld worden.
"Deze bezoeken zijn belangrijk voor het behouden van de menselijkheid te midden van de wreedheid van het internationaal gewapend conflict", zei Mirjana Spoljaric, president van het ICRC. Ze hoopt dat het Rode Kruis toegang krijgt tot alle krijgsgevangenen en dat het in de toekomst mogelijk wordt om hen vaker te bezoeken.
De medewerkers deelden na de ontmoeting met de familie van de mensen die vastzitten hoe het met hen gaat. Ze geven berichten aan elkaar door, maar ook verzoeken om bijvoorbeeld sigaretten en nieuwe sokken. De hulpverleners hadden ook warme kleren, dekens en boeken voor de gevangenen meegenomen. De organisatie bericht niet over slechte omstandigheden bij beide landen.
Sinds de Russische invasie in Oekraïne heeft het Rode Kruis meermaals bemiddeld tussen de twee landen over het uitwisselen van gevangenen. De strikt neutrale organisatie benadrukt dat conflictpartijen verplicht zijn Rode Kruismedewerkers toegang te verlenen tot krijgsgevangenen, zoals vastgelegd in internationale verdragen.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
26 minuten geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
53 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is in zijn woning in Maracaibo onder huisarrest geplaatst, meldt zijn zoon op X. Hij werd zondag opgepakt, uren nadat hij uit de gevangenis was vrijgelaten.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer is ondanks de oplopende druk niet van plan om op te stappen. "Ik zal nooit weglopen van het mandaat dat ik heb gekregen om dit land te veranderen", reageerde de premier op een oproep van partijgenoten om af te treden. "Ik zal nooit weglopen van de mensen voor wie ik moet opkomen en ik zal nooit weglopen van het land waar ik van houd."
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby heeft in de rechtbank van Oslo opnieuw verklaard dat hij niet aan seks doet met slapende vrouwen. De zoon van kroonprinses Mette-Marit reageerde daarmee op de verklaring van zijn tweede vermeende slachtoffer, melden Noorse media.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Om het Oekraïense energienetwerk echt te beschermen, moet de EU zorgen voor meer luchtafweer en raketten. Dat zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding van de EU) dinsdag in het Europees Parlement. Lidstaten moeten volgens haar desnoods uit eigen voorraad aan Oekraïne leveren.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een derde verdachte gearresteerd voor de aanslag op generaal Vladimir Aleksejev, afgelopen vrijdag in Moskou. Dat meldt inlichtingendienst FSB. Het zou gaan om Pavel Vasin, de zoon van de eerder in Moskou opgepakte Viktor Vasin.
4 uur geleden