Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis bezig met voorbereiding in Ter Apel

Rode Kruis bezig met voorbereiding in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is zondag bezig met de voorbereiding van de opbouw van douchecabines op het terrein van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in Ter Apel. Door de enorme drukte bij het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moeten asielzoekers al bijna twee maanden 's nachts en nu ook overdag in wachtkamers van de IND verblijven, soms op stoelen en op de grond. Daarom is de hulp ingeroepen van het Rode Kruis.

Volgens een woordvoerster van de IND worden er eerst twee douchecabines neergezet, en volgen er later deze week meer. Daarnaast komt er een tent met daarin een aggregaat zodat mensen hun telefoon op kunnen laden. Ook zijn er zondag weer vrijwilligers van het Rode Kruis aanwezig in Ter Apel om extra dekens, luchtbedden, hygiënesets en douchespullen uit te delen.

Dat gebeurde zaterdagavond ook al, waardoor er afgelopen nacht voor iedereen betere dekens waren en voor een groot deel van de mensen, onder wie gezinnen met kinderen, ook matrassen. Naar verwachting hoeft vanaf zondag niemand meer op de grond of op een stoel te slapen, meldt de IND-zegsvrouw.

Zaterdag werd bekend dat het Rode Kruis op aanvraag van Vluchtelingenwerk Nederland en onder regie van het COA is ingeschakeld om de opvang van asielzoekers in Ter Apel te ondersteunen. "De situatie blijft zorgelijk", zegt een woordvoerder van het COA. "We zijn constant op zoek naar oplossingen." Hoelang het Rode Kruis ondersteuning zal blijven bieden, is nog niet bekend. "Zo lang het COA en VluchtelingenWerk het wenselijk achten", verwacht een woordvoerster van de hulporganisatie.

Meer uit Binnenland

Opnieuw hakenkruizen aangebracht in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.

38 minuten geleden
Geschil over kosten opgelost, Van Gogh Museum kan gaan renoveren

AMSTERDAM (ANP) - Het Van Gogh Museum in Amsterdam en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) zijn het eens geworden over de financiering van de renovatie van het museumgebouw. Daarmee is de langdurige onzekerheid over de toekomst van het museum weggenomen, meldt het Van Gogh Museum.

50 minuten geleden
Nasleep geweld Overasselt kost gemeente 'honderdduizenden' euro's

HEUMEN (ANP) - De geweldsuitbarsting in Overasselt op 1 september heeft de gemeente Heumen sindsdien "honderdduizenden euro's" gekost. Volgens een woordvoerder gaat het over directe kosten verbonden aan het incident, zoals het sluiten van woningen en het instellen van cameratoezicht, en om indirecte kosten. De gemeente is hierover in gesprek met het Rijk. "Het geweldsincident in Overasselt is niet alleen een aangelegenheid van de gemeente Heumen. Het gaat om een landelijk ondermijningsprobleem", aldus de woordvoerder.

1 uur geleden
Bekladdingen Amsterdams stadhuis na pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadhuis is in de nacht van woensdag op donderdag beklad na een demonstratie. Dat meldt de gemeente. Hoeveel ramen er zijn beklad, weet een woordvoerder niet. De gemeente doet aangifte.

1 uur geleden
Rapport: nog grote achterstand bij Openbaar Ministerie na hack

DEN HAAG (ANP) - Het gaat nog "ruime tijd" duren voordat het Openbaar Ministerie de systemen helemaal "brandveilig" heeft gemaakt na de hack in 2025. In het eindrapport van de commissie onder leiding van Jaap Smit staat dat er ook nog veel preventief werk moet worden gedaan om "brandveilig" te worden.

2 uur geleden
Weer een persoon overleden met het westnijlvirus

BILTHOVEN (ANP) - In de eerste week van oktober is in Nederland een persoon overleden na besmet te zijn geraakt met het westnijlvirus. Volgens de wekelijkse update van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zijn er tussen 1 en 7 oktober ook drie nieuwe patiënten met het westnijlvirus gemeld. In totaal is dit jaar bij 59 mensen het westnijlvirus vastgesteld, tien van hen zijn overleden.

2 uur geleden
Schap Schieland maakt miljoenen vrij voor aanpak rivierkreeften

ROTTERDAM (ANP) - Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard trekt vanaf 2028 jaarlijks 5 miljoen euro uit voor de aanpak van Amerikaanse rivierkreeften. Het schap zet het geld in voor maatregelen die het watersysteem beter bestand maken tegen rivierkreeften en het wegvangen van de dieren.

3 uur geleden