Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis bezig met voorbereiding in Ter Apel

Rode Kruis bezig met voorbereiding in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is zondag bezig met de voorbereiding van de opbouw van douchecabines op het terrein van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in Ter Apel. Door de enorme drukte bij het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moeten asielzoekers al bijna twee maanden 's nachts en nu ook overdag in wachtkamers van de IND verblijven, soms op stoelen en op de grond. Daarom is de hulp ingeroepen van het Rode Kruis.

Volgens een woordvoerster van de IND worden er eerst twee douchecabines neergezet, en volgen er later deze week meer. Daarnaast komt er een tent met daarin een aggregaat zodat mensen hun telefoon op kunnen laden. Ook zijn er zondag weer vrijwilligers van het Rode Kruis aanwezig in Ter Apel om extra dekens, luchtbedden, hygiënesets en douchespullen uit te delen.

Dat gebeurde zaterdagavond ook al, waardoor er afgelopen nacht voor iedereen betere dekens waren en voor een groot deel van de mensen, onder wie gezinnen met kinderen, ook matrassen. Naar verwachting hoeft vanaf zondag niemand meer op de grond of op een stoel te slapen, meldt de IND-zegsvrouw.

Zaterdag werd bekend dat het Rode Kruis op aanvraag van Vluchtelingenwerk Nederland en onder regie van het COA is ingeschakeld om de opvang van asielzoekers in Ter Apel te ondersteunen. "De situatie blijft zorgelijk", zegt een woordvoerder van het COA. "We zijn constant op zoek naar oplossingen." Hoelang het Rode Kruis ondersteuning zal blijven bieden, is nog niet bekend. "Zo lang het COA en VluchtelingenWerk het wenselijk achten", verwacht een woordvoerster van de hulporganisatie.

Meer uit Binnenland

OM eist 7 jaar cel voor drugslab en explosie Schammenkamp

ROTTERDAM (ANP) - In de zaak over de fatale explosie in een bedrijfspand aan de Schammenkamp in Rotterdam heeft het Openbaar Ministerie dinsdag een gevangenisstraf van zeven jaar geëist tegen verdachte Jalal O. (37) uit Rotterdam.

5 minuten geleden
Marineschip De Ruyter na halfjaar weer terug in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Na bijna een halfjaar is het marineschip Zr.Ms. De Ruyter weer afgemeerd in zijn thuishaven Den Helder. Het luchtverdedigings- en commandofregat met ongeveer tweehonderd bemanningsleden aan boord keerde dinsdag terug van een reis naar het Verre Oosten.

14 minuten geleden
Beledigingen, scheldpartijen en bedreigingen gemeld rond Pride

AMSTERDAM (ANP) - De meeste meldingen bij het meldpunt RITA rond Pride en WorldPride in Amsterdam gingen over uitschelden en beledigen. In 20 procent van de meldingen was sprake van bedreiging of intimidatie. Dat staat in een dinsdag verschenen rapportage van Discriminatie.nl over meldingen via RITA, een meldplatform voor de queergemeenschap.

15 minuten geleden
NPO waarschuwt voor valse e-mails over auditie jeugdserie

HILVERSUM (ANP) - De NPO waarschuwt voor misleidende e-mails waarin kinderen en jongvolwassenen worden benaderd om auditie te doen voor een niet-bestaande jeugdserie, genaamd Nina's Zomer. De e-mails worden verstuurd uit naam van onder meer NPO Zapp en de Nederlandse Publieke Omroep.

40 minuten geleden
Nieuwe aanhouding in internationale belastingfraudezaak

UTRECHT (ANP) - De FIOD heeft vorige week een 55-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van belastingfraude, witwassen en deelname aan een grensoverschrijdende criminele organisatie. De fraude had een omvang van zo'n 4 miljoen euro, meldt de opsporingsdienst van de Belastingdienst dinsdag.

1 uur geleden
Karremans: eens met Greenpeace dat PFAS in kraanwater minder moet

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) is het met Greenpeace eens dat de hoeveelheid PFAS in kraanwater omlaag moet. Dat laat zijn woordvoerder weten na een analyse van Greenpeace, waarin de milieuorganisatie concludeert dat in grote delen van West-Nederland meer PFAS in het kraanwater zit dan het RIVM adviseert.

2 uur geleden
Droogte in Nederland neemt toe na periode van regen

HOUTEN (ANP) - Het wordt na een periode met regenbuien weer droger in Nederland, meldt Weeronline. Vanaf donderdag valt er bijna geen regen en komt de zon vaker door, waardoor vooral in het zuiden van het land het neerslagtekort, een graadmeter voor de droogte, weer toeneemt.

2 uur geleden