Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode Kruis bezig met voorbereiding in Ter Apel

Rode Kruis bezig met voorbereiding in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is zondag bezig met de voorbereiding van de opbouw van douchecabines op het terrein van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in Ter Apel. Door de enorme drukte bij het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moeten asielzoekers al bijna twee maanden 's nachts en nu ook overdag in wachtkamers van de IND verblijven, soms op stoelen en op de grond. Daarom is de hulp ingeroepen van het Rode Kruis.

Volgens een woordvoerster van de IND worden er eerst twee douchecabines neergezet, en volgen er later deze week meer. Daarnaast komt er een tent met daarin een aggregaat zodat mensen hun telefoon op kunnen laden. Ook zijn er zondag weer vrijwilligers van het Rode Kruis aanwezig in Ter Apel om extra dekens, luchtbedden, hygiënesets en douchespullen uit te delen.

Dat gebeurde zaterdagavond ook al, waardoor er afgelopen nacht voor iedereen betere dekens waren en voor een groot deel van de mensen, onder wie gezinnen met kinderen, ook matrassen. Naar verwachting hoeft vanaf zondag niemand meer op de grond of op een stoel te slapen, meldt de IND-zegsvrouw.

Zaterdag werd bekend dat het Rode Kruis op aanvraag van Vluchtelingenwerk Nederland en onder regie van het COA is ingeschakeld om de opvang van asielzoekers in Ter Apel te ondersteunen. "De situatie blijft zorgelijk", zegt een woordvoerder van het COA. "We zijn constant op zoek naar oplossingen." Hoelang het Rode Kruis ondersteuning zal blijven bieden, is nog niet bekend. "Zo lang het COA en VluchtelingenWerk het wenselijk achten", verwacht een woordvoerster van de hulporganisatie.

Meer uit Binnenland

COC wil actie kabinet voor acceptatie homoseksualiteit

AMSTERDAM (ANP) - Het COC vraagt het kabinet in actie te komen om acceptatie van homoseksualiteit onder jongeren te bevorderen. De belangenorganisatie voor queer personen doet die oproep naar aanleiding van onderzoek van het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht, waaruit blijkt dat jongeren een stuk minder positief zijn over homoseksualiteit dan vier jaar geleden.

2 uur geleden
Persvereniging: in water geduwde journalist verdient compensatie

DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.

8 uur geleden
Nederlandse jongeren denken negatiever over homoseksualiteit

UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.

9 uur geleden
Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

12 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

14 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

14 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

14 uur geleden