Rode Kruis: 2 miljoen mensen in Gaza in levensgevaar
DEN HAAG (ANP) - Twee miljoen mensen zijn in levensgevaar nu het geweld in Gaza weer is opgelaaid. Dat is de inschatting van het Rode Kruis nadat Israël in de nacht van maandag op dinsdag een einde heeft gemaakt aan de wapenstilstand. Er is gebrek aan voedsel, drinkwater en medische apparatuur.
Ambulances van de Palestijnse Rode Halve Maan rijden volgens de hulporganisatie opnieuw af en aan om gewonden te helpen. "Dit is een nieuw humanitair dieptepunt, met alleen maar verliezers", zegt Harm Goossens, directeur van het Rode Kruis. "Er vallen opnieuw dodelijke slachtoffers, familieleden van gijzelaars blijven in onzekerheid over het lot van hun geliefden. Het staakt-het-vuren heeft de afgelopen weken zoveel levens gered, nu staan de levens van 2 miljoen mensen op het spel."
Het staakt-het-vuren bracht mensen volgens de organisatie verlichting na maandenlang geweld. Er konden meer hulpgoederen naar Gaza worden gebracht en gegijzelden werden vrijgelaten. Goossens: "Een maand geleden konden we nog ziekenhuizen opbouwen, nu veranderen diezelfde ziekenhuizen weer in mortuaria. We hoopten zo dat de strijdende partijen het staakt-het-vuren zouden handhaven."
Het Rode Kruis dringt er bij alle betrokken partijen op aan om te stoppen met het geweld, want "alleen zo'n bestand kan garanderen dat mensen in nood geholpen worden". Ook roept de organisatie de strijdende partijen op onbelemmerde toegang tot het gebied te verschaffen, om hulpgoederen te kunnen leveren.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
1 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
6 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
10 uur geleden