Rode Kruis: 183 gevangenen en drie gijzelaars vrijgelaten
JERUZALEM (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) bevestigt dat een vierde ruil van gijzelaars en gevangenen tussen Israël en Hamas is afgerond. In een verklaring staat dat drie gijzelaars en 183 gevangenen zijn vrijgekomen.
"Dit markeert de voltooiing van de vierde fase van vrijlatingsoperaties die het Rode Kruis in de afgelopen twee weken heeft uitgevoerd, waarbij de terugkeer van 18 gijzelaars en van 583 Palestijnse gevangenen mogelijk is gemaakt", aldus het ICRC. De humanitaire organisatie deed niet mee aan de onderhandelingen tussen de strijdende partijen, maar speelt wel een ondersteunende rol bij het uitwisselen van gevangenen en gijzelaars.
De drie gijzelaars kwamen zaterdagochtend vrij in de Gazastrook en zijn teruggebracht naar Israël. De Palestijnse gedetineerden gingen later in bussen naar Palestijnse gebieden, de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden