Rode Kruis: 183 gevangenen en drie gijzelaars vrijgelaten
JERUZALEM (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) bevestigt dat een vierde ruil van gijzelaars en gevangenen tussen Israël en Hamas is afgerond. In een verklaring staat dat drie gijzelaars en 183 gevangenen zijn vrijgekomen.
"Dit markeert de voltooiing van de vierde fase van vrijlatingsoperaties die het Rode Kruis in de afgelopen twee weken heeft uitgevoerd, waarbij de terugkeer van 18 gijzelaars en van 583 Palestijnse gevangenen mogelijk is gemaakt", aldus het ICRC. De humanitaire organisatie deed niet mee aan de onderhandelingen tussen de strijdende partijen, maar speelt wel een ondersteunende rol bij het uitwisselen van gevangenen en gijzelaars.
De drie gijzelaars kwamen zaterdagochtend vrij in de Gazastrook en zijn teruggebracht naar Israël. De Palestijnse gedetineerden gingen later in bussen naar Palestijnse gebieden, de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
40 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
43 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
5 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
6 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
10 uur geleden