Rode Kruis: 183 gevangenen en drie gijzelaars vrijgelaten
JERUZALEM (ANP) - Het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC) bevestigt dat een vierde ruil van gijzelaars en gevangenen tussen Israël en Hamas is afgerond. In een verklaring staat dat drie gijzelaars en 183 gevangenen zijn vrijgekomen.
"Dit markeert de voltooiing van de vierde fase van vrijlatingsoperaties die het Rode Kruis in de afgelopen twee weken heeft uitgevoerd, waarbij de terugkeer van 18 gijzelaars en van 583 Palestijnse gevangenen mogelijk is gemaakt", aldus het ICRC. De humanitaire organisatie deed niet mee aan de onderhandelingen tussen de strijdende partijen, maar speelt wel een ondersteunende rol bij het uitwisselen van gevangenen en gijzelaars.
De drie gijzelaars kwamen zaterdagochtend vrij in de Gazastrook en zijn teruggebracht naar Israël. De Palestijnse gedetineerden gingen later in bussen naar Palestijnse gebieden, de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - Australië zet in Sydney met de jaarwisseling extra politie in, bijna drie weken na de aanslag op Bondi Beach. In de haven van Sydney wordt het nieuwe jaar ingeluid met een vuurwerkshow, een van de bekendste ter wereld, en wordt stilgestaan bij de slachtoffers van de aanslag.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - De Turkse politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag 357 verdachten gearresteerd in een grootschalige operatie tegen Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Turkse minister van Binnenlandse Zaken op X. In 21 provincies werden invallen gedaan, waaronder in Istanbul.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Een door Saudi-Arabië geleide coalitie heeft een aanval uitgevoerd op de Jemenitische haven al-Mukalla, waar een grote lading wapens en gevechtsvoertuigen werd uitgeladen die bestemd was voor separatisten. De vracht zou afkomstig zijn geweest uit de Verenigde Arabische Emiraten. Dat land steunt de separatisten, die onlangs twee strategische gebieden hebben ingenomen.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.
7 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.
7 uur geleden