Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode koersenborden op Europese beurzen

Rode koersenborden op Europese beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met verlies de handel uitgegaan. Ook elders in Europa sloten de beurzen overwegend in het rood. Beleggers hielden de ontwikkelingen rond het coronavirus in Azië in de gaten. Daarnaast druppelden wat bedrijfsresultaten binnen.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,4 procent lager op 611,89 punten. De MidKap verloor 0,2 procent tot 942,98 punten. Londen en Parijs raakten tot 0,6 procent kwijt. De beurs in Frankfurt eindigde een fractie hoger.

In Parijs zakten de Franse modehuizen Kering, Hermès en LVMH tot 2,1 procent. Zorgen over een verdere verspreiding van het coronavirus spelen voor een groot deel op de voor hen belangrijke Chinese markt.

Air France-KLM

Bierbrouwer Heineken was de grootste daler bij de hoofdfondsen met een verlies van 2,7 procent, na berichten over dalende bierconsumptie in Vietnam. Die scherpe daling van de bierverkopen komt door een harde aanpak van drankrijders in het Zuidoost-Aziatische land. Galapagos ging in de AEX aan kop met een winst van 2,5 procent.

In de MidKap zakte Air France-KLM 2,3 procent. Volgens persbureau Reuters zou de luchtvaartcombinatie een belang willen nemen in de noodlijdende luchtvaartmaatschappij Malaysia Airlines, wat tot bezorgde reacties van analisten leidde. Het concern zelf ontkende een rol te spelen bij het verkoopproces rond de luchtvaartmaatschappij.

Koersen

De Britse budgetvlieger easyJet steeg 4,6 procent in Londen na een sterk begin van zijn nieuwe boekjaar. Het bedrijf profiteerde onder meer van problemen bij concurrenten, zoals het wegvallen van touroperator Thomas Cook. In Frankfurt klom modehuis Hugo Boss 6,8 procent dankzij beter dan verwachte omzetcijfers in het afgelopen kwartaal.

Toeleveranciers aan de auto-industrie stonden lager, nadat analisten van zakenbank Jefferies tot voorzichtigheid over de sector hadden gemaand. Continental verloor in Frankfurt 1,8 procent. De Finse bandenmaker Nokian Renkaat werd in Helsinki 2,8 procent lager gezet.

De euro was 1,1094 dollar waard tegen 1,1083 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent minder op 58,29 dollar. Brentolie zakte 0,7 procent in prijs tot 64,73 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Waterstanden Rijn in Duitsland flink gestegen door regen

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn na recente regenval flink gestegen. Dat meldt de Duitse binnenvaartbeheerder WSV. Het waterpeil bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de rivier, is maandag gestegen tot zo'n 72 centimeter. Maar binnenvaartschepen worden nog steeds minder vol beladen en het peil dreigt weer te zakken.

25 minuten geleden
Industriecoalitie roept Den Haag op tot uitvoeren rapport-Wennink

ROTTERDAM (ANP) - Een industriecoalitie roept de Tweede Kamer en het kabinet op om de aanbevelingen uit het rapport-Wennink snel uit te voeren. Volgens de ondernemersorganisaties, waaronder Deltalinqs, VNCI en FME, zijn onder meer lagere nettarieven en minder regeldruk cruciaal voor investeringskansen in de industrie in Nederland. Ze doen de oproep in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer, donderdag, over het rapport.

1 uur geleden
Schuldeiser zet drie vakantieparken van Peter Gillis te koop

ASTEN (ANP) - Drie vakantieparken van de Oostappen Groep van Peter Gillis zijn door een schuldeiser van de vastgoedondernemer in de verkoop gezet. Volgens Gillis' advocaat onderzoekt de realityster nu mogelijkheden om de gedwongen verkoop van de parken te voorkomen, laat hij weten na berichtgeving van onder meer Omroep Brabant.

1 uur geleden
Brussel: strengere EU-regels voor ChatGPT, Reddit en Roblox

BRUSSEL (ANP) - ChatGPT, Reddit en Roblox krijgen te maken met strengere regels van de Europese Commissie. Brussel heeft namelijk bepaald dat de diensten onder de Europese digitale DSA-wet voor grote techbedrijven vallen.

2 uur geleden
Gewasprijzen op weg naar scherpste stijging sinds 2012

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De gewasprijzen stevenen in de maand augustus af op de scherpste stijging sinds juli 2012 als gevolg van de oorlogen in Oekraïne en Iran en door het extreme weer. De Bloomberg Agriculture Spot Index, die de tien belangrijkste gewassen volgt, gaat af op een stijging van meer dan 13 procent.

2 uur geleden
Modemerk Victoria Beckham boekt voor het eerst winst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het mode- en cosmeticamerk van Victoria Beckham heeft voor het eerst sinds de oprichting winst geboekt. Het bedrijf van het voormalig lid van de populaire Britse meidengroep Spice Girls wist zich daarmee staande te houden in de lastige markt voor luxeartikelen.

2 uur geleden
Turkse economie groeit sterker dan verwacht in tweede kwartaal

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, steeg met 1,1 procent ten opzichte van het eerste kwartaal, meldde het Turkse statistiekbureau.

3 uur geleden