Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode kaart FC Groningen-keeper Jurjus geseponeerd

Rode kaart FC Groningen-keeper Jurjus geseponeerd

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen kan vrijdag toch een beroep doen op keeper Hidde Jurjus tijdens de topper in de Keuken Kampioen Divisie tegen koploper Willem II. De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft de rode kaart die de doelman kreeg in de gewonnen wedstrijd tegen SC Cambuur (3-0) geseponeerd.

"De aanklager kwam tot zijn besluit op basis van de verklaringen van betrokkenen en de tv-beelden", meldde Groningen op de website.

Jurjus werd zaterdag weggestuurd in de 69e minuut na een ogenschijnlijke overtreding op Milan Smit van Cambuur. Volgens scheidsrechter Erwin Blank had de keeper hem op onreglementaire wijze een scoringskans ontnomen. Groningen was van mening dat er geen sprake meer was van een scoringskans. Ook dacht de club dat, als er al contact was geweest, dit zodanig licht was dat het geen overtreding was.

"De aanklager van de KNVB kwam tot dezelfde conclusie dat een overtreding niet reglementair en overtuigend bewezen kon worden", aldus Groningen.

Groningen, de nummer 3 van de ranglijst, heeft 4 punten minder dan Willem II en 1 punt minder dan Roda JC.

Meer uit Voetbal

Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

1 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

2 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

2 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

2 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

3 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

4 uur geleden
EK voetbal Onder 19 in 2029 in Nederland

ZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).

6 uur geleden