Rode kaart FC Groningen-keeper Jurjus geseponeerd
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen kan vrijdag toch een beroep doen op keeper Hidde Jurjus tijdens de topper in de Keuken Kampioen Divisie tegen koploper Willem II. De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft de rode kaart die de doelman kreeg in de gewonnen wedstrijd tegen SC Cambuur (3-0) geseponeerd.
"De aanklager kwam tot zijn besluit op basis van de verklaringen van betrokkenen en de tv-beelden", meldde Groningen op de website.
Jurjus werd zaterdag weggestuurd in de 69e minuut na een ogenschijnlijke overtreding op Milan Smit van Cambuur. Volgens scheidsrechter Erwin Blank had de keeper hem op onreglementaire wijze een scoringskans ontnomen. Groningen was van mening dat er geen sprake meer was van een scoringskans. Ook dacht de club dat, als er al contact was geweest, dit zodanig licht was dat het geen overtreding was.
"De aanklager van de KNVB kwam tot dezelfde conclusie dat een overtreding niet reglementair en overtuigend bewezen kon worden", aldus Groningen.
Groningen, de nummer 3 van de ranglijst, heeft 4 punten minder dan Willem II en 1 punt minder dan Roda JC.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
16 minuten geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
17 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden