Rode kaart FC Groningen-keeper Jurjus geseponeerd
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen kan vrijdag toch een beroep doen op keeper Hidde Jurjus tijdens de topper in de Keuken Kampioen Divisie tegen koploper Willem II. De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft de rode kaart die de doelman kreeg in de gewonnen wedstrijd tegen SC Cambuur (3-0) geseponeerd.
"De aanklager kwam tot zijn besluit op basis van de verklaringen van betrokkenen en de tv-beelden", meldde Groningen op de website.
Jurjus werd zaterdag weggestuurd in de 69e minuut na een ogenschijnlijke overtreding op Milan Smit van Cambuur. Volgens scheidsrechter Erwin Blank had de keeper hem op onreglementaire wijze een scoringskans ontnomen. Groningen was van mening dat er geen sprake meer was van een scoringskans. Ook dacht de club dat, als er al contact was geweest, dit zodanig licht was dat het geen overtreding was.
"De aanklager van de KNVB kwam tot dezelfde conclusie dat een overtreding niet reglementair en overtuigend bewezen kon worden", aldus Groningen.
Groningen, de nummer 3 van de ranglijst, heeft 4 punten minder dan Willem II en 1 punt minder dan Roda JC.
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
18 uur geleden