Rode Halve Maan: Gaza ontvangt nog altijd te weinig leveranties
RAFAH (ANP/DPA) - Het aantal vrachtwagens dat met goederen de Gazastrook binnenkomt, is ongeveer een derde van het niveau voor de oorlog, zegt de Palestijnse Rode Halve Maan. Er zijn sinds 21 oktober 529 vrachtwagens doorgelaten. Vooral het al-Quds-ziekenhuis in Gaza-Stad heeft dringend leveringen nodig, waarschuwt de organisatie.
Gaza is afgesloten van de buitenwereld en afhankelijk van leveranties via vrachtwagens. Volgens de Verenigde Naties zijn er honderd truckladingen per dag nodig om te voorzien in de behoeften van de inwoners van Gaza. Uit de cijfers van de Palestijnse Rode Halve Maan blijkt dat het er op dit moment gemiddeld 33 per dag doorkomen.
De strijd tussen Israël en Hamas is deze dinsdag de tweede maand ingegaan. Op 7 oktober voerde Hamas een aanval uit op Israëlische doelen waarbij honderden mensen omkwamen en meer dan tweehonderd mensen werden ontvoerd. Na de aanval werden nog een paar dagen vrachtwagens doorgelaten vanuit Egypte, tot die grensovergang bij Rafah op 10 oktober werd gesloten. Sinds 21 oktober zijn de leveringen mondjesmaat hervat.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
6 minuten geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
1 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
1 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
3 uur geledenTUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.
3 uur geledenMACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.
4 uur geleden