Rode Halve Maan: Gaza ontvangt nog altijd te weinig leveranties
RAFAH (ANP/DPA) - Het aantal vrachtwagens dat met goederen de Gazastrook binnenkomt, is ongeveer een derde van het niveau voor de oorlog, zegt de Palestijnse Rode Halve Maan. Er zijn sinds 21 oktober 529 vrachtwagens doorgelaten. Vooral het al-Quds-ziekenhuis in Gaza-Stad heeft dringend leveringen nodig, waarschuwt de organisatie.
Gaza is afgesloten van de buitenwereld en afhankelijk van leveranties via vrachtwagens. Volgens de Verenigde Naties zijn er honderd truckladingen per dag nodig om te voorzien in de behoeften van de inwoners van Gaza. Uit de cijfers van de Palestijnse Rode Halve Maan blijkt dat het er op dit moment gemiddeld 33 per dag doorkomen.
De strijd tussen Israël en Hamas is deze dinsdag de tweede maand ingegaan. Op 7 oktober voerde Hamas een aanval uit op Israëlische doelen waarbij honderden mensen omkwamen en meer dan tweehonderd mensen werden ontvoerd. Na de aanval werden nog een paar dagen vrachtwagens doorgelaten vanuit Egypte, tot die grensovergang bij Rafah op 10 oktober werd gesloten. Sinds 21 oktober zijn de leveringen mondjesmaat hervat.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
2 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
9 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
9 uur geleden