Rode Halve Maan: Gaza ontvangt nog altijd te weinig leveranties
RAFAH (ANP/DPA) - Het aantal vrachtwagens dat met goederen de Gazastrook binnenkomt, is ongeveer een derde van het niveau voor de oorlog, zegt de Palestijnse Rode Halve Maan. Er zijn sinds 21 oktober 529 vrachtwagens doorgelaten. Vooral het al-Quds-ziekenhuis in Gaza-Stad heeft dringend leveringen nodig, waarschuwt de organisatie.
Gaza is afgesloten van de buitenwereld en afhankelijk van leveranties via vrachtwagens. Volgens de Verenigde Naties zijn er honderd truckladingen per dag nodig om te voorzien in de behoeften van de inwoners van Gaza. Uit de cijfers van de Palestijnse Rode Halve Maan blijkt dat het er op dit moment gemiddeld 33 per dag doorkomen.
De strijd tussen Israël en Hamas is deze dinsdag de tweede maand ingegaan. Op 7 oktober voerde Hamas een aanval uit op Israëlische doelen waarbij honderden mensen omkwamen en meer dan tweehonderd mensen werden ontvoerd. Na de aanval werden nog een paar dagen vrachtwagens doorgelaten vanuit Egypte, tot die grensovergang bij Rafah op 10 oktober werd gesloten. Sinds 21 oktober zijn de leveringen mondjesmaat hervat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.
4 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
7 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
8 uur geleden