Rode Halve Maan: Gaza ontvangt nog altijd te weinig leveranties
RAFAH (ANP/DPA) - Het aantal vrachtwagens dat met goederen de Gazastrook binnenkomt, is ongeveer een derde van het niveau voor de oorlog, zegt de Palestijnse Rode Halve Maan. Er zijn sinds 21 oktober 529 vrachtwagens doorgelaten. Vooral het al-Quds-ziekenhuis in Gaza-Stad heeft dringend leveringen nodig, waarschuwt de organisatie.
Gaza is afgesloten van de buitenwereld en afhankelijk van leveranties via vrachtwagens. Volgens de Verenigde Naties zijn er honderd truckladingen per dag nodig om te voorzien in de behoeften van de inwoners van Gaza. Uit de cijfers van de Palestijnse Rode Halve Maan blijkt dat het er op dit moment gemiddeld 33 per dag doorkomen.
De strijd tussen Israël en Hamas is deze dinsdag de tweede maand ingegaan. Op 7 oktober voerde Hamas een aanval uit op Israëlische doelen waarbij honderden mensen omkwamen en meer dan tweehonderd mensen werden ontvoerd. Na de aanval werden nog een paar dagen vrachtwagens doorgelaten vanuit Egypte, tot die grensovergang bij Rafah op 10 oktober werd gesloten. Sinds 21 oktober zijn de leveringen mondjesmaat hervat.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
11 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
12 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
12 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
13 uur geleden