Rode Halve Maan: dodental Libië niet opgelopen tot 11.000
DERNA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Libië is voor zover bekend niet opgelopen tot 11.000. Dat aantal was volgens internationale media meegedeeld door de Libische tak van de hulporganisatie Rode Halve Maan, maar die ontkent dat de informatie daarvan afkomstig is.
Onder meer de BBC meldde dat de Rode Halve Maan melding maakte van zeker 11.000 sterfgevallen. De Britse omroep baseerde zich naar eigen zeggen op een persmedewerker van Rode Halve Maan. Die persoon zei ook dat de situatie in Oost-Libië "catastrofaal" is en dat er veel hulpgoederen arriveren, maar dat de vraag momenteel veel groter is dan het aanbod.
De Rode Halve Maan heeft nu een verklaring naar buiten gebracht waarin staat dat de informatie niet door de organisatie is gedeeld. Ook wordt gezegd dat er één woordvoerder is en diens naam komt niet overeen met die van de persoon die bijvoorbeeld de BBC heeft gesproken. Het dodental in Libië ligt volgens plaatselijke autoriteiten tussen de 5300 en 6000.
Meer uit Buitenland
PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
11 uur geleden