Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode cijfers op Europese aandelenbeurzen

Rode cijfers op Europese aandelenbeurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn vrijdag met verlies gesloten. De aanhoudende stijging van het aantal coronagevallen wakkerde de bezorgdheid aan over het economisch herstel. Het Amerikaanse steunplan van 1,9 biljoen dollar van aankomend president Joe Biden bood onvoldoende tegenwicht aan de voorzichtige stemming onder beleggers.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,8 procent in de min op 651,73 punten. Donderdag steeg de hoofdindex nog 1,9 procent. De MidKap verloor 1,2 procent tot 972,43 punten. Beleggers in Amsterdam verwerkten ook het nieuws dat het kabinet is gevallen door de toeslagenaffaire.

De graadmeters in Frankfurt en Parijs daalden tot 1,6 procent. In heel Frankrijk wordt vanaf zaterdag een strengere avondklok ingevoerd in de strijd tegen het coronavirus. Ook de Duitse regering denkt aan een avondklok en overweegt het openbaar vervoer stil te leggen. De Londense hoofdindex zakte 1 procent. De Britse economie kromp in november met 2,6 procent door de nieuwe lockdown.

Aegon

Verzekeraar Aegon was de sterkste stijger in de AEX met een koerswinst van 3,3 procent. Maaltijdbestelbedrijf Just Eat Takeaway sloot de rij bij de hoofdfondsen op het Damrak met een min van 4,7 procent. Olie- en gasconcern Shell verloor 1,7 procent na een adviesverlaging door de Franse bank Société Générale.

In Parijs ging Carrefour (min 2,6 procent) verder omlaag. De Franse minister van Financiën Bruno Le Maire keert zich definitief tegen een overname van het Franse supermarktconcern door het Canadese winkelbedrijf Alimentation Couche-Tard. Donderdag uitte de minister al zijn zorgen over een mogelijke overname. Carrefour steeg eerder deze week ruim 13 procent door het nieuws over de Canadese interesse.

SAP

SAP daalde 0,6 procent in Frankfurt. De Duitse softwaremaker presteerde in het vierde kwartaal beter dan verwacht, maar werd toch lager gezet. Siemens Energy zakte 6,6 procent. Het Amerikaanse General Electric (GE) beschuldigt een onderdeel van het Duitse energiebedrijf van gebruik van gestolen bedrijfsgeheimen bij de onderhandelingen over lucratieve contracten.

De euro stond op 1,2098 dollar, tegen 1,2153 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 procent goedkoper op 52,46 dollar. Brentolie daalde 2,2 procent in prijs tot 55,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

1 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

3 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

5 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

21 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

23 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

23 uur geleden