Rode cijfers op beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers waren terughoudend vanwege de politieke impasse in Washington over het nieuwe steunpakket voor de Amerikaanse economie. Ook de aanhoudende spanningen tussen de Verenigde Staten en China deed het beurssentiment geen goed. Op Beursplein 5 wist chemicaliëndistributeur IMCD de schijnwerpers op zich gericht na publicatie van halfjaarcijfers.
De AEX-index op het Damrak stond bij de slotbel 0,6 procent lager op 559,44 punten. De MidKap daalde 0,9 procent tot 802,88 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen leverden tot 0,8 procent in.
IMCD zakte 0,3 procent bij de Amsterdamse hoofdfondsen. De onderneming boekte in de eerste jaarhelft meer winst en een hogere omzet, mede dankzij eerdere overnames. Vanwege de onzekerheid over de duur van de coronacrisis is het volgens het bedrijf onmogelijk om op de korte termijn vooruitzichten te schetsen. Analisten van Bank DeGroof Petercam verlaagden het advies voor het aandeel.
Prosus
Techinvesteerder Prosus kampte met een adviesverlaging door analisten van Jefferies en verloor 0,9 procent. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield was de grootste daler in de hoofdindex met een min van 5 procent.
In de MidKap noteerde beursintermediair Flow Traders (min 8,9 procent) ex dividend.
Kendrion ging 2,8 procent omlaag bij de kleinere bedrijven. De producent van elektromagnetische componenten kampte in de eerste jaarhelft met de malaise in de auto-industrie als gevolg van de coronacrisis. In China was volgens het bedrijf al wel sprake van herstel. Van Lanschot Kempen werd 0,8 procent lager gezet. De vermogensbeheerder neemt branchegenoot Hof Hoorneman Bankiers over. Een overnamesom werd niet gegeven.
Marks & Spencer
In Londen daalde Marks & Spencer bijna 5 procent. Bij de Britse warenhuisketen verdwijnen 7000 banen, omdat shoppers als gevolg van de coronaperikelen wegblijven uit de winkels. Mijnbouwgigant BHP verloor 0,5 procent na tegenvallende resultaten. Pandora zakte 7,5 procent in Kopenhagen. De Deense verkoper van sieraden zag de omzet in het afgelopen kwartaal fors dalen door de coronacrisis.
De euro was 1,1926 dollar waard tegen 1,1868 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 42,60 dollar. Brentolie daalde 0,1 procent in prijs tot 45,34 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP) - Transavia wil jaarlijks 200 miljoen euro besparen met het grootschalig bezuinigingsprogramma dat vorige week bekend werd. Dat heeft de voorzitter van vakbond NVLT deze week tegen het ANP gezegd en is bevestigd door de luchtvaartmaatschappij zelf. De vakbond onderhandelt momenteel met Transavia over de invulling van de bezuinigingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer huishoudens gaan de gestegen energieprijzen merken in hun portemonnee. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van de Energiemonitor. Ook huishoudens van wie het vaste contract is afgelopen merken de hoge energieprijzen, naast de ongeveer 3,7 miljoen huishoudens met een variabel of dynamisch contract.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cloud- en internetsector wil uitleg van de politie over de server die dinsdag in beslag werd genomen bij een datacenter in Amsterdam-Oost. Die inname gebeurde op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten. De Dutch Cloud Community (DCC) heeft hier grote zorgen over.
1 uur geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk en Duitsland zijn definitief akkoord over gezamenlijke voorstellen om de Europese auto-industrie te verbeteren. De regels voor het terugdringen van de CO2-uitstoot worden versoepeld en productie binnen Europa wordt meer ondersteund. Aan de deal, die donderdag al in mediaberichtgeving werd aangekondigd, is maanden gewerkt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het is nog niet bekend op welke dag buschauffeurs en machinisten volgende week het werk neerleggen. Vakbonden FNV en CNV maken de volgende stakingsdag pas begin volgende week bekend. Woensdag legden werknemers in het streekvervoer voor het eerst het werk neer nadat onderhandelingen over een nieuwe cao waren vastgelopen. De vakbonden hebben aangekondigd een dag per week te staken tot kerst.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil veertig technologieën uit de sectoren kunstmatige intelligentie (AI), biogeneeskunde en zonne-energie toevoegen aan zijn lijst van technologieën waarvan de export verboden of aan beperkingen onderworpen is. Dat maakte het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekend.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De overslag van kolen in de Rotterdamse haven is in de eerste negen maanden van dit jaar flink toegenomen, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Die stijging komt doordat er weer meer cokeskolen werden overgeslagen. Die kolen worden gebruikt in de hoogovens bij de productie van staal. Door problemen in de Europese staalindustrie lag de overslag vorig jaar op een uitzonderlijk laag niveau.
3 uur geleden