Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode beurzen na omzetalarm Apple

Rode beurzen na omzetalarm Apple

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen stonden dinsdag in het rood. Beleggers maakten zich zorgen over de economische impact van het nieuwe coronavirus na een omzetwaarschuwing van Apple. De Amerikaanse techreus verwacht dat de vraag naar iPhones in China zal worden geraakt door de virusuitbraak in het land.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent lager op 624,43 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 962,01 punten. Londen en Parijs daalden tot 0,7 procent. De DAX in Frankfurt verloor 0,6 procent na een duikvlucht van het Duitse beleggersvertrouwen.

Apple, dat ook een notering heeft in Frankfurt, zakte 3,5 procent. Techbedrijven en Europese toeleveranciers aan de iPhone-maker werden ook lager gezet. Op het Damrak daalde chipmachinemaker ASML 1,5 procent. De chipbedrijven ASMI en Besi stonden onderaan de MidKap met verliezen van 4,5 en 3,6 procent. In Frankfurt zakte Dialog Semiconductor 4,9 procent en in Zürich daalde AMS 3,2 procent. STMicroelectronics verloor 1,4 procent in Parijs.

HSBC

Tankopslagbedrijf Vopak (min 2,8 procent) kampte met een adviesverlaging door Credit Suisse en was hekkensluiter in de AEX. Betaalbedrijf Adyen was de sterkste stijger met een winst van 0,5 procent. Kendrion zakte 4,8 procent bij de kleinere bedrijven. De leverancier van elektromagnetische onderdelen leed afgelopen kwartaal meer verlies.

In Milaan steeg UBI Banca 28 procent. De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo (plus 2,9 procent) wil zijn branchegenoot overnemen voor 4,9 miljard euro. In Londen zakte HSBC 6 procent. De Britse bank schrapt 35.000 banen na tegenvallende jaarcijfers. De mijnbouwers BHP en Glencore, die ook met resultaten kwamen, daalden 1,8 en 3,1 procent.

Overname Alstom

Alstom zakte 5,4 procent in Parijs. De Franse treinenbouwer neemt de treinentak van het Canadese Bombardier over. De Europese automakers stonden onder druk na een daling van de autoverkopen in januari. Renault verloor 4 procent en Daimler daalde 1,5 procent.

De euro was 1,0828 dollar waard tegen 1,0834 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent goedkoper op 51,33 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent minder op 56,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

13 minuten geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

1 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

2 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

3 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

4 uur geleden
Grote Italiaanse bank voor miljoenen opgelicht met AI-misleiding

MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.

14 uur geleden
EU-commissaris waarschuwt landen voor energieprijscrisis

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.

14 uur geleden