Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode beursdag voorzien door nieuwe coronavariant

Rode beursdag voorzien door nieuwe coronavariant

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich vrijdag op voor een roerige handelsdag. De ontdekking van een nieuwe coronamutatie in Zuid-Afrika veroorzaakte op de Aziatische aandelenmarkten al flinke verliezen. Vooral de Europese bedrijven in de luchtvaartsector en reisbranche lijken forse klappen te krijgen door de vrees voor nieuwe reisbeperkingen.

Het Verenigd Koninkrijk heeft al de grenzen voor zes Afrikaanse landen gesloten om de nieuwe variant buiten de deur te houden. Ook Japan en Australië overwegen de grenzen te sluiten.

Op het Damrak wordt verder gewacht op de nieuwe coronamaatregelen van het Nederlandse kabinet. Ook in veel andere Europese landen zijn de coronamaatregelen inmiddels aangescherpt. Beleggers leken zich tot nu toe weinig zorgen te maken over de mogelijke negatieve impact daarvan op het economisch herstel, maar door de nieuwe mutatie van het virus zou dat snel kunnen veranderen.

WHO

De Wereldgezondheidsorganisatie WHO houdt vrijdag een speciale bijeenkomst over de nieuwe variant. De mutatie wijkt in veel opzichten af van de Delta-variant, maar volgens wetenschappers is het nog te vroeg om iets te zeggen over de effectiviteit van de bestaande vaccins tegen de nieuwe variant.

De AEX-index lijkt flink lager te beginnen en ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met rode cijfers openen. De aandelenmarkten in Azië gingen vrijdag hard omlaag, waarbij vooral de luchtvaartmaatschappijen van de hand werden gedaan. De Nikkei in Tokio sloot met een verlies van 2,5 procent. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds dik 2 procent kwijt.

Black Friday

Ook de openingsindicatoren voor de beurzen in New York, die vrijdag weer opengaan na de viering van Thanksgiving, wijzen op forse openingsverliezen voor Wall Street. De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag maar een halve dag open en veel handelaren hebben een lang weekend genomen. De aandacht gaat verder uit naar het koopjesfestijn Black Friday, dat wordt gezien als de aftrap van het belangrijke feestdagenseizoen voor de detailhandel.

Op het Damrak zal ING mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van Goldman Sachs schroefden hun aanbeveling voor de Nederlandse bank terug.

De euro was 1,1229 dollar waard, tegen 1,1213 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omlaag door de vrees voor een negatieve impact van nieuwe reisbeperkingen op vraag naar olie. Een vat Amerikaanse olie werd 3,6 procent goedkoper op 75,59 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent minder op 79,85 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

33 minuten geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

45 minuten geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

52 minuten geleden
Voorzitter Eurogroep: kans op stagflatie, maar EU veerkrachtig

NICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.

1 uur geleden
Fusie tussen Estée Lauder en eigenaar Jean Paul Gaultier mislukt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.

1 uur geleden
Frankrijk overweegt winstbelasting energiebedrijven om Iranoorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk overweegt mogelijk een winstbelasting in te voeren voor bedrijven die profiteren van de flink gestegen energieprijzen door de Iranoorlog. Dat heeft de Franse minister van Financiën vrijdag gezegd.

1 uur geleden
Japan krijgt eerste olie uit Midden-Oosten geleverd sinds oorlog

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan krijgt voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten weer een lading ruwe olie uit die regio geleverd. Het schip komt volgens het Japanse ministerie van Handel maandag aan.

1 uur geleden