Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rode beursdag voorzien door nieuwe coronavariant

Rode beursdag voorzien door nieuwe coronavariant

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse beurs maken zich vrijdag op voor een roerige handelsdag. De ontdekking van een nieuwe coronamutatie in Zuid-Afrika veroorzaakte op de Aziatische aandelenmarkten al flinke verliezen. Vooral de Europese bedrijven in de luchtvaartsector en reisbranche lijken forse klappen te krijgen door de vrees voor nieuwe reisbeperkingen.

Het Verenigd Koninkrijk heeft al de grenzen voor zes Afrikaanse landen gesloten om de nieuwe variant buiten de deur te houden. Ook Japan en Australiƫ overwegen de grenzen te sluiten.

Op het Damrak wordt verder gewacht op de nieuwe coronamaatregelen van het Nederlandse kabinet. Ook in veel andere Europese landen zijn de coronamaatregelen inmiddels aangescherpt. Beleggers leken zich tot nu toe weinig zorgen te maken over de mogelijke negatieve impact daarvan op het economisch herstel, maar door de nieuwe mutatie van het virus zou dat snel kunnen veranderen.

WHO

De Wereldgezondheidsorganisatie WHO houdt vrijdag een speciale bijeenkomst over de nieuwe variant. De mutatie wijkt in veel opzichten af van de Delta-variant, maar volgens wetenschappers is het nog te vroeg om iets te zeggen over de effectiviteit van de bestaande vaccins tegen de nieuwe variant.

De AEX-index lijkt flink lager te beginnen en ook de andere Europese beurzen zullen naar verwachting met rode cijfers openen. De aandelenmarkten in Aziƫ gingen vrijdag hard omlaag, waarbij vooral de luchtvaartmaatschappijen van de hand werden gedaan. De Nikkei in Tokio sloot met een verlies van 2,5 procent. De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds dik 2 procent kwijt.

Black Friday

Ook de openingsindicatoren voor de beurzen in New York, die vrijdag weer opengaan na de viering van Thanksgiving, wijzen op forse openingsverliezen voor Wall Street. De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag maar een halve dag open en veel handelaren hebben een lang weekend genomen. De aandacht gaat verder uit naar het koopjesfestijn Black Friday, dat wordt gezien als de aftrap van het belangrijke feestdagenseizoen voor de detailhandel.

Op het Damrak zal ING mogelijk bewegen op een advieswijziging. Analisten van Goldman Sachs schroefden hun aanbeveling voor de Nederlandse bank terug.

De euro was 1,1229 dollar waard, tegen 1,1213 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omlaag door de vrees voor een negatieve impact van nieuwe reisbeperkingen op vraag naar olie. Een vat Amerikaanse olie werd 3,6 procent goedkoper op 75,59 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent minder op 79,85 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Technology Energy, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

17 minuten geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

2 uur geleden
Shell bij winnaars op lager Damrak, PostNL daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.

2 uur geleden
ACM zet ANWB Energie onder verscherpt toezicht

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.

3 uur geleden
Schiphol en KLM nemen extra maatregelen na problemen winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.

4 uur geleden