Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roddelpraat moet 5000 euro betalen aan John de Mol

Roddelpraat moet 5000 euro betalen aan John de Mol

UTRECHT(ANP) - Jan Roos en Dennis Schouten moeten een schadevergoeding van 5000 euro betalen aan John de Mol vanwege de beschuldigingen die zij over hem uitten in hun YouTubeserie Roddelpraat. Dat heeft de rechter woensdag bepaald in de zaak die door De Mol tegen de twee mediamakers werd aangespannen.

Roos en Schouten moesten zich verantwoorden omdat zij vorig jaar in een aflevering van hun onlineprogramma hadden gezegd dat De Mol drie mensen zou hebben omgekocht die getuigen waren van de mishandeling van Shima Kaes door haar ex Johnny de Mol, de zoon van John de Mol. De mediamagnaat ontkende via zijn advocaat Peter Plasman dat dit gebeurd is en eiste een vergoeding van 27.500 euro. Het gesprek werd uit de aflevering van Roddelpraat geknipt, al bleven de makers beweren dat hun beschuldiging klopt.

De rechtbank is van mening dat Roos en Schouten hun uitlatingen onvoldoende hebben onderbouwd met stukken of verklaringen. Het belang van De Mol telt daarom zwaarder dan die van de presentatoren die een beroep doen op de vrijheid van meningsuiting. Omdat inbreuk is gemaakt op de persoonlijke levenssfeer van de mediamagnaat en zijn eer en goede naam is geschonden, heeft hij recht op een schadevergoeding. Het geëiste bedrag van 27.500 euro vindt de rechter echter te hoog.

Reactie Roos

In een reactie aan het ANP zegt Jan Roos woensdag dat hij nog niet weet of er een vervolgstap komt. Hij zegt nog niet te weten "hoe het juridisch in elkaar steekt met een bodemprocedure". Volgens Roos heeft dat geen zin, het gaat volgens hem erom de schade te beperken. De schadevergoeding is vergeleken met de eis volgens Roos niet veel. Dat is een "symbolisch bedragje", zegt Roos.

Roos zei na een eerdere zitting hierover al "het vertrouwen in rechtszaken een tijdje geleden verloren" te hebben. De programmamakers hebben al twee andere rechtszaken die tegen ze werden aangespannen verloren, waaronder die van zangeres Famke Louise. "Die zaak hebben we verloren op gronden dat je denkt: dit kan helemaal niet", aldus Roos destijds.

Meer uit Binnenland

Van Weel noemt dreigement Trump met tarieven chantage

HILVERSUM (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen waaronder Nederland extra importtarieven op te leggen is "chantage". Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in het televisieprogramma WNL op Zondag.

1 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

2 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

7 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

10 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

12 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

20 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

21 uur geleden