Roddelpraat moet 5000 euro betalen aan John de Mol
UTRECHT(ANP) - Jan Roos en Dennis Schouten moeten een schadevergoeding van 5000 euro betalen aan John de Mol vanwege de beschuldigingen die zij over hem uitten in hun YouTubeserie Roddelpraat. Dat heeft de rechter woensdag bepaald in de zaak die door De Mol tegen de twee mediamakers werd aangespannen.
Roos en Schouten moesten zich verantwoorden omdat zij vorig jaar in een aflevering van hun onlineprogramma hadden gezegd dat De Mol drie mensen zou hebben omgekocht die getuigen waren van de mishandeling van Shima Kaes door haar ex Johnny de Mol, de zoon van John de Mol. De mediamagnaat ontkende via zijn advocaat Peter Plasman dat dit gebeurd is en eiste een vergoeding van 27.500 euro. Het gesprek werd uit de aflevering van Roddelpraat geknipt, al bleven de makers beweren dat hun beschuldiging klopt.
De rechtbank is van mening dat Roos en Schouten hun uitlatingen onvoldoende hebben onderbouwd met stukken of verklaringen. Het belang van De Mol telt daarom zwaarder dan die van de presentatoren die een beroep doen op de vrijheid van meningsuiting. Omdat inbreuk is gemaakt op de persoonlijke levenssfeer van de mediamagnaat en zijn eer en goede naam is geschonden, heeft hij recht op een schadevergoeding. Het geëiste bedrag van 27.500 euro vindt de rechter echter te hoog.
Reactie Roos
In een reactie aan het ANP zegt Jan Roos woensdag dat hij nog niet weet of er een vervolgstap komt. Hij zegt nog niet te weten "hoe het juridisch in elkaar steekt met een bodemprocedure". Volgens Roos heeft dat geen zin, het gaat volgens hem erom de schade te beperken. De schadevergoeding is vergeleken met de eis volgens Roos niet veel. Dat is een "symbolisch bedragje", zegt Roos.
Roos zei na een eerdere zitting hierover al "het vertrouwen in rechtszaken een tijdje geleden verloren" te hebben. De programmamakers hebben al twee andere rechtszaken die tegen ze werden aangespannen verloren, waaronder die van zangeres Famke Louise. "Die zaak hebben we verloren op gronden dat je denkt: dit kan helemaal niet", aldus Roos destijds.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
8 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
13 uur geleden