Roda wint Limburgse derby, nummer laatst Dordrecht wint ook
HELMOND (ANP) - Nummer laatst in de Keuken Kampioen Divisie FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een zeldzame overwinning. Bij nummer 16 Helmond Sport won de ploeg uit Zuid-Holland bij de hervatting van de competitie na de winterstop met 2-1. Roda JC won later op de avond de Limburgse derby van MVV met 1-0.
De vorige editie van de derby eindigde eind oktober in ongeregeldheden waarbij ook de ME moest ingrijpen. Supporters betraden het veld. Die wedstrijd werd vlak voor rust definitief gestaakt. Zonder supporters in het stadion ging het er dit keer rustiger aan toe. Roda had de beste kansen en raakte meerdere keren de lat. Uiteindelijk zorgde Patrick Pflücke vlak na rust voor de beslissing met zijn achtste competitiedoelpunt van het seizoen. Roda en MVV blijven staan op plaats 7 en 13.
Bij Dordrecht - Helmond Sport kwam Feyenoord-huurling Christian Conteh als invaller bij zijn debuut voor de thuisploeg al na een minuut tot scoren met zijn eerste schot. Dat was de openingstreffer na bijna een uur spelen. Helmond Sport kwam een ruime minuut later alweer op gelijke hoogte door een knap doelpunt van Ilias Breugelmans. Dordrecht-spits Stijn Meijer werd in de slotfase de matchwinner door alert binnen te tikken uit een rebound.
Dordrecht verkleint met de derde overwinning van dit seizoen de achterstand op nummer 19 Almere City tot 3 punten. Helmond Sport staat met 20 punten weer 3 punten boven Almere.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
22 uur geleden