Roda wint Limburgse derby, nummer laatst Dordrecht wint ook
HELMOND (ANP) - Nummer laatst in de Keuken Kampioen Divisie FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een zeldzame overwinning. Bij nummer 16 Helmond Sport won de ploeg uit Zuid-Holland bij de hervatting van de competitie na de winterstop met 2-1. Roda JC won later op de avond de Limburgse derby van MVV met 1-0.
De vorige editie van de derby eindigde eind oktober in ongeregeldheden waarbij ook de ME moest ingrijpen. Supporters betraden het veld. Die wedstrijd werd vlak voor rust definitief gestaakt. Zonder supporters in het stadion ging het er dit keer rustiger aan toe. Roda had de beste kansen en raakte meerdere keren de lat. Uiteindelijk zorgde Patrick Pflücke vlak na rust voor de beslissing met zijn achtste competitiedoelpunt van het seizoen. Roda en MVV blijven staan op plaats 7 en 13.
Bij Dordrecht - Helmond Sport kwam Feyenoord-huurling Christian Conteh als invaller bij zijn debuut voor de thuisploeg al na een minuut tot scoren met zijn eerste schot. Dat was de openingstreffer na bijna een uur spelen. Helmond Sport kwam een ruime minuut later alweer op gelijke hoogte door een knap doelpunt van Ilias Breugelmans. Dordrecht-spits Stijn Meijer werd in de slotfase de matchwinner door alert binnen te tikken uit een rebound.
Dordrecht verkleint met de derde overwinning van dit seizoen de achterstand op nummer 19 Almere City tot 3 punten. Helmond Sport staat met 20 punten weer 3 punten boven Almere.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
7 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
13 uur geleden