Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roda wint Limburgse derby, nummer laatst Dordrecht wint ook

Roda wint Limburgse derby, nummer laatst Dordrecht wint ook

HELMOND (ANP) - Nummer laatst in de Keuken Kampioen Divisie FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een zeldzame overwinning. Bij nummer 16 Helmond Sport won de ploeg uit Zuid-Holland bij de hervatting van de competitie na de winterstop met 2-1. Roda JC won later op de avond de Limburgse derby van MVV met 1-0.

De vorige editie van de derby eindigde eind oktober in ongeregeldheden waarbij ook de ME moest ingrijpen. Supporters betraden het veld. Die wedstrijd werd vlak voor rust definitief gestaakt. Zonder supporters in het stadion ging het er dit keer rustiger aan toe. Roda had de beste kansen en raakte meerdere keren de lat. Uiteindelijk zorgde Patrick Pflücke vlak na rust voor de beslissing met zijn achtste competitiedoelpunt van het seizoen. Roda en MVV blijven staan op plaats 7 en 13.

Bij Dordrecht - Helmond Sport kwam Feyenoord-huurling Christian Conteh als invaller bij zijn debuut voor de thuisploeg al na een minuut tot scoren met zijn eerste schot. Dat was de openingstreffer na bijna een uur spelen. Helmond Sport kwam een ruime minuut later alweer op gelijke hoogte door een knap doelpunt van Ilias Breugelmans. Dordrecht-spits Stijn Meijer werd in de slotfase de matchwinner door alert binnen te tikken uit een rebound.

Dordrecht verkleint met de derde overwinning van dit seizoen de achterstand op nummer 19 Almere City tot 3 punten. Helmond Sport staat met 20 punten weer 3 punten boven Almere.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

3 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

4 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

4 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

4 uur geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

5 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

6 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

6 uur geleden